X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu". Apel szefów rządów Polski i Słowenii ws. Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 15:23
Premier Mateusz Morawiecki, po spotkaniu z szefem słoweńskiego rządu Janezem Janšem, mówił o rozwoju współpracy gospodarczej i politycznej między obydwoma krajami. Szef polskiego rządu poruszył również temat Nord Stream 2. - Jest to niemiecko-rosyjski projekt, który destabilizuje Europę. Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier Polski przypomniał, że wkrótce Słowenia obejmie przewodnictwo w Radzie Europy.
Premier Słowenii Janez Jansa i premier RP Mateusz Morawiecki
Premier Słowenii Janez Jansa i premier RP Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Marcin Obara

Premier poinformował, że rozmowy dotyczyły sposobów przyciągnięcia nowych inwestycji do Europy po pandemii, także inwestycji, które do tej pory lokowane były w krajach azjatyckich, takich jak Chiny czy Indie.

1200_Morawiecki_TT.png
"Dla branży nowoczesnych technologii nasz rynek jest szczególnie atrakcyjny". Premier o inwestycjach w Polsce

Posłuchaj
00:33 11035110_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o współpracy gospodarczej i politycznej ze Słowenią (IAR)

- Dzisiaj Europa powinna poprzez wzmocnienie, poprzez odbudowę rozumieć również wewnętrzną spójność, wewnętrzną konsolidację i możliwości wewnętrznej produkcji w kluczowych obszarach - mówił szef polskiego rządu.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że Polska i Słowenia będą wzajemnie wspierać się na arenie międzynarodowej. Przypomniał, że oba rządy skutecznie domagały się przyspieszenia dystrybucji szczepionek w krajach Unii Europejskiej, aby jak najszybciej powrócić do normalności po epidemii koronawirusa.

Czytaj także:

"Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z Nord Stream 2"

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że gazociąg Nord Stream 2 to temat, który w Europie cały czas jest "raną" i "należy załatwić go tak, aby solidarność europejska nie ucierpiała".

- Pojawiają się głosy z Niemiec, że nie ma różnicy między molekułą gazu płynącą przez Nord Stream 1 czy Nord Stream 2 w przyszłości - oby nie - a molekułą gazu płynącą przez Ukrainę, Białoruś, Polskę czy Turcję. Otóż jest ogromna różnica. Może nie ma różnicy w składzie chemicznym, ale jest różnica polityczna, społeczna i dla bezpieczeństwa Europy - wskazywał premier Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że "Nord Stream 2 jest niemiecko-rosyjskim projektem, który destabilizuje Europę i zmniejsza bezpieczeństwo Europy".

- Wzywamy Niemcy, aby zrezygnowały z tego projektu, żeby przestały dalej wpływać na faktyczną destabilizację w tej części Europy, bo może być to bardzo groźne dla Unii Europejskiej i dla wielu państw tego regionu - wnioskował.

Mateusz Morawiecki apelował też o solidarność w kwestii Bałkanów Zachodnich.

- Tutaj również toczą się rozmowy i chcemy, żeby one były kontynuowane. To jest coś, co dla dokończenia procesu integracji Unii Europejskiej, dla zapewnienia fundamentów bezpieczeństwa - także w obszarach zabezpieczenia się przed wielkimi falami migracji... My chcemy bronić kultury europejskiej. Musimy bronić kultury europejskiej - mówił szef rządu.

Zaznaczył, że przede wszystkim chce bronić kulturę polską "przed wpływami, których my, Polacy, możemy sobie nie życzyć".

- Dlatego zabezpieczenie zewnętrznych granic uważamy za tak fundamentalne - dodał.

bf

Czytaj także

"Partnerska wymiana poglądów". Szefowie MSZ V4 spotkali się z amerykańskim sekretarzem stanu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 00:20
Ministrowie spraw zagranicznych krajów Grupy Wyszehradzkiej spotkali się w Brukseli z nowym amerykańskim sekretarzem stanu Antonym Blinkenem.Do rozmowy doszło w kuluarach spotkania szefów dyplomacji państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniczący KEP: niezbywalne prawo do życia zostaje podporządkowane woli silniejszego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 11:25
- Jeśli niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania parlamentu lub z woli części społeczeństwa, prawo przestaje być prawem - powiedział przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki.
rozwiń zwiń