X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie premierów Polski i Słowenii. Rozmowy o pandemii, bezpieczeństwie i współpracy w UE

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 11:43
W czwartek po godz. 11.00 rozpoczęło się w Warszawie spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Słowenii Janezem Janszą. Wśród tematów rozmów znajdą się m.in. kwestie z agendy unijnej, a także współpraca dwustronna, cyberbezpieczeństwo i współpraca w regionie.
Spotkanie premierów Polski i Słowenii
Spotkanie premierów Polski i Słowenii Foto: Adam Guz/KPRP

Na godzinę 12.50 przewidziane są oświadczenia szefów obu rządów dla mediów.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w komunikacie, że w związku ze zbliżającą się prezydencją słoweńską w Radzie UE szefowie obu rządów omówią m.in. najważniejsze kwestie z zakresu agendy unijnej w kontekście priorytetów i planów słoweńskiego przewodnictwa.

Czytaj więcej
mid-21226111 (1).jpg
Polska i Słowenia zacieśniają współpracę wojskową

Jak dodał, wśród priorytetów prezydencji słoweńskiej, obok zapobiegania skutkom pandemii i dążenia do zwiększenia odporności UE, znajdą się kontynuacja prac nad nowym paktem w sprawie migracji i azylu, reforma strefy Schengen, cyberbezpieczeństwo i klimat.

"Konsultacje z partnerami UE"

Wśród tematów czwartkowych rozmów rzecznik rządu wymienił też unijny instrument na rzecz odbudowy, zwany potocznie Funduszem Odbudowy. W tym kontekście Piotr Müller zapewnił, że Polska prowadzi konsultacje z partnerami UE dotyczące Krajowego Planu Odbudowy, będącego warunkiem uzyskania środków z Funduszu Odbudowy.

"W celu wymiany doświadczeń odnośnie prac nad KPO przedstawiciele rządu prowadzą szerokie konsultacje z partnerami w UE. Przykładem było spotkanie ministrów państw wyszehradzkich oraz Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowenii, które odbyło się 25.02.2021 r." - podkreślił w komunikacie rzecznik rządu.

W zakresie polityki migracyjnej i azylowej Piotr Müller przypomniał o podpisaniu wspólnego stanowiska w grudniu ubiegłego roku przez szefów resortów spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej oraz Słowenii i Estonii wobec nowego paktu w sprawie migracji i azylu. Zapewnił o ustabilizowanej współpracy w tym obszarze państw regionu.

"W dokumencie ministrowie wyrazili stanowisko, że mechanizm solidarności powinien pozostać otwarty i być realizowany w sposób suwerenny. Wsparcie w sytuacji presji migracyjnej jest niezbędne, ale musi być elastyczne i dawać swobodę doboru środków zgodnie z możliwościami państw członkowskich. Nie może mieć charakteru przymusowego" - czytamy w komunikacie rzecznika rządu.

"Ministrowie zgodzili się także, że przyszłe rozwiązania powinny zapewniać faktyczną kontrolę nad przepływami migracyjnymi do i w ramach Unii Europejskiej, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania strefy Schengen, tak by adekwatnie reagować na ewentualne kryzysy migracyjne - zarówno te w basenie Morza Śródziemnego, jak również w ramach wschodniego sąsiedztwa" - dodał Piotr Müller.

"Najwyższe standardy bezpieczeństwa"

Jako kolejny tematów czwartkowych rozmów szefów rządów Polski i Słowenii wymienił cyberbezpieczeństwo, m.in. w kontekście wdrażania sieci 5G. "W tym kontekście fundamentalną kwestią jest utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa na każdym etapie wdrażania nowej technologii" - zaznaczył rzecznik rządu.

Czytaj więcej
Shutterstock haker 1200.jpg
Eksperci ostrzegają: koronawirus uaktywnił hakerów, rośnie ryzyko ceberataków na firmy

Premierzy obu krajów omówią także kwestie związane ze współpracą dwustronną. Rzecznik rządu w komunikacie zapewnił, że z rządem Janszy udało się poszerzyć współpracę dwustronną, a w agendzie czwartkowych rozmów znajdą się także kwestie regionalne, w tym Inicjatywa Trójmorza (temat przygotowań do Szczytu Trójmorza, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca tego roku w Sofii) i współpraca z Chinami.

"Polski rząd podkreśla konieczność pogłębiania praktycznego, międzyrządowego wymiaru współpracy trójmorskiej oraz większego zaangażowania wszystkich krajów członkowskich w Fundusz Inwestycyjny Inicjatywy Trójmorza, a także otwierania się na współpracę z zainteresowanymi państwami trzecimi" - dodał Piotr Müller.

jp

Czytaj także

Premier: Grupa Wyszehradzka to serce Europy Środkowej. Mamy ambicje i możliwości dalszego rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 13:50
- 30 lat temu rozpoczął się nowy rozdział w historii naszej części Europy. Grupa Wyszehradzka to opowieść o zjednoczeniu z Europą, o wzmocnieniu, o nowych wielkich ambicjach. Grupa V4 w ostatnich 5 latach jest znacznie silniejsza - mówił w Krakowie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń