X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co z obowiązkiem noszenia maseczek? Szef MZ zapowiada decyzję w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 16:48
- W przyszłą środę odniesiemy się do możliwości zniesienia nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu - powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
Za tydzień dowiemy się co dalej z obowiązkiem noszenia maseczek na świeżym powietrzu
Za tydzień dowiemy się co dalej z obowiązkiem noszenia maseczek na świeżym powietrzuFoto: Jarek Praszkiewicz / Forum

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że kwestia zniesienia obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz jest rozważana. Na konferencji prasowej szef resortu zdrowia poinformował, że decyzja w tej sprawie będzie zakomunikowana w najbliższą środę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Forum koronawirus polska 1 1200.jpg
Utrzymane obostrzenia w pięciu województwach. Zobacz, których

- Bierzemy pod uwagę pewien aspekt związany z nowymi badaniami, które się pojawiają i dotyczą określenia ryzyka transmisji wirusa na zewnątrz - stwierdził Adam Niedzielski. Dodał, że brane są również pod uwagę aspekty związane z łatwością egzekucji prawa.

Jak podkreślił, głównym kryterium, czy maseczki będą noszone na zewnątrz "będzie po prostu częstotliwość zakażeń, zachorowań". - W przyszłą środę również odniesiemy się do tego zagadnienia - oświadczył.

Czytaj także:

"Na dziś zniesienie maseczek na powietrzu jest ryzkiem nieakceptowalnym"

W dalszej części konferencji prasowej minister mówiąc o obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, wyjaśnił, że wynika on m.in. z ochrony przed transmisją wirusa.

- Na zewnątrz mamy do czynienia z różnymi sytuacjami. Mamy sytuację spaceru po pustych ulicach, ale to jedocześnie może być sytuacja, że poruszamy się w mieście, gdzie jest bardzo dużo ludzi i jest tłok - wskazał.

Zdaniem ministra zdrowia na ten moment obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu nie może być zniesiony. - Będziemy czekali aż częstotliwość obecności wirusa mierzona liczbą nowych zakażeń będzie na tyle niska, że to ryzyko będzie akceptowalne. Na dziś, z mojego punktu widzenia, zniesienie maseczek na powietrzu jest ryzkiem nieakceptowalnym - powiedział Adam Niedzielski.

ms

Czytaj także

Jak będą wyglądały egzaminy w latach 2021, 2022 i 2023? Minister edukacji i nauki wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:42
- Egzaminy ósmoklasisty i maturalne, w 2021 roku, odbędą się w zaplanowanym terminie - poinformował minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej przedstawił również zmiany w egzaminach w latach 2022-2023.
rozwiń zwiń