X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziewięć mieszkań posła KO. Kropiwnicki twierdzi, że dorobił się w samorządowej spółce

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 13:28
- Jestem inwestorem - powiedział w środę poseł KO Robert Kropiwnicki, pytany m.in. o posiadanie dziewięciu mieszkań o wartości ok. 2,2 mln zł.
Poseł KO Robert Kropiwnicki
Poseł KO Robert KropiwnickiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik
kukiz nowak.jpg
"Nie wykluczałbym, że to są dawne powiązania między byłą partią władzy a sądami". Kukiz o sprawie Nowaka

Podczas rozmowy w stacji RMF FM posła Koalicji Obywatelskiej Roberta Kropiwnickiego spytano m.in. o posiadane przez niego mieszkania. Z oświadczeń majątkowych wynika, że ma ich dziewięć.

- Wszyscy się śmialiście z Obajtka, a pan od dziesięciu lat jest posłem. Według pańskich wyliczeń ma pan ok. 2,2 mln zł w tych mieszkaniach. Ma pan jeszcze ziemi za ponad 300 tys. - mówił redaktor prowadzący rozmowę.

Czytaj także:

W odpowiedzi poseł Kropiwnicki przypomniał, że jest posłem zawodowym dopiero od 2015 roku. – Wcześniej długo byłem posłem niezawodowym i pracowałem w spółce, w której zarabiałem dużo lepiej niż poseł – argumentował polityk. – Po 10, 12 godzin na dobę ciężko pracowaliśmy, żeby rozwijać region, ja w tej spółce pracowałem 12 lat, wtedy odłożyłem te pieniądze – mówił.

Praca w spółce Arleg

Na stwierdzenie red. Mazurka, że jest "kolekcjonerem mieszkań" parlamentarzysta zaprzeczył, nazywając siebie inwestorem. Poseł związany był ze spółką Arleg, w której pełnił stanowisko dyrektora zarządzającego.

"Gazeta Wyborcza" informowała, że "spółka samorządowa Arleg dała zlecenia na ponad 300 tys. zł firmie, w której udziały miała partnerka dyrektora Arlegu Roberta Kropiwnickiego. Następne 64 tys. wpłynęło na konto firmy należącej do zatrudnionej w Arlegu specjalistki ds. administracyjnych".

tvp.info

Czytaj także

"Niech walczy o swoją niewinność przed sądem". Piotr Borys o sprawie Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 17:14
- Areszt tymczasowy, jak wiemy, jest ostatecznością. Jego notoryczne przedłużanie może być oznaką albo bardzo słabej pracy prokuratury, albo działań politycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Borys, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń