X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef KPRM o szczepionce Johnson&Johnson: prawdopodobieństwo wystąpienia działań ubocznych jest bardzo niewielkie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 09:29
- Europejska Agencja Leków wskazała, że szczepionka Johnson&Johnson jest bezpieczna. Prawdopodobieństwo wystąpienia działań ubocznych jest bardzo niewielkie i absolutnie korzyści wypływające z zaszczepienia przewyższają ryzyko - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Golden Shrimp

Europejska Agencja Leków przekazała we wtorek, że możliwy jest związek między szczepionką Johnson&Johnson przeciw COVID-19, a bardzo rzadkimi przypadkami nietypowych zakrzepów krwi przy występowaniu niskiego poziomu płytek krwi. Jednocześnie Agencja potwierdziła, że ogólny stosunek korzyści do ryzyka pozostaje pozytywny.

johnson-johnson szczepionka covid free shutt 1200 ok.jpg
"Możliwy związek z zakrzepami, ale korzyści z zaszczepienia większe niż ryzyko". EMA nt. szczepionek Johnson & Johnson

O stanowisko EMA w tej sprawie i o to, ile szczepionek firmy Johnson&Johnson ma zamówionych Polska, pytany był w środę w TVP Info szef KPRM Michał Dworczyk.

- Mamy łącznie zamówionych kilkanaście milionów, mówię to, podając tę wielkość z pamięci. Kilkanaście milionów sztuk szczepionki Johnson&Johnson – powiedział.

Szef KPRM zwrócił uwagę na to, że wcześniej media miały wątpliwości co do szczepionki AstraZeneca.

- Rzeczywiście jest pewne zamieszanie medialne i wątpliwości, które się pojawiły wokół tej firmy, podobnie jak wcześniej wokół szczepionek firmy AstraZeneca. Mam nadzieję, że szybko minie. Tak się stało właśnie w przypadku szczepionki AstraZeneca – wskazywał.

Czytaj także:

- EMA wskazała, że jest to szczepionka bezpieczna, że – oczywiście jak każdy lek – może mieć działania uboczne, ale prawdopodobieństwo wystąpienia tych działań ubocznych jest bardzo niewielkie i absolutnie korzyści wypływające z zaszczepienia przewyższają wszystkie ryzyka – zaznaczył szef KPRM.

Zaapelował również, by korzystać z możliwości szczepień.

- Wszystkie szczepionki są skuteczne, a im szybciej będziemy zaszczepieni – mówię tu o populacji osób pełnoletnich w Polsce – tym szybciej wrócimy do normalności, tej gospodarczej i społecznej, co myślę, że każdy przyzna, że jest dziś szalenie istotne – ocenił szef KPRM.

Czytaj także

Minister zdrowia: w maju możliwe przywrócenie wesel z limitem osób

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 10:06
- Być może w maju przywrócona zostanie możliwość organizacji wesel, w ograniczonym zakresie, z limitem na początek w okolicach 25 osób - stwierdził we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z pandemią. Prof. Konarski: trzeba się zastanowić nad tym, jak będzie wyglądała przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 11:40
- Zupełnie nie mówi się o tym, jak należy postępować w przyszłości, mając na uwadze to, że jej elementem może być konieczność powtarzania szczepień - powiedział o obecnym stanie wiedzy i konsekwencjach pandemii prof. Wawrzyniec Konarski, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionki nie będą się marnować. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 20:58
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie - jeśli istnieje ryzyko zmarnowania szczepionki przeciw COVID-19, dawkę może otrzymać każda osoba powyżej 18. roku życia. 
rozwiń zwiń