X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia przeciw COVID-19. Dworczyk: w maju planujemy uruchomienie dużej kampanii profrekwencyjnej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 09:24
- W interesie nas wszystkich jest, byśmy jak najszybciej zaszczepili jak największą część dorosłej populacji - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Twitter/@PremierRP

Szef KPRM we wtorek 20 kwietnia przedstawił nowy harmonogram rejestracji na szczepienia, który przewiduje, że od poniedziałku 26 kwietnia każdego dnia będzie się odbywać rejestracja dwóch roczników, a od 9 maja wszyscy dorośli Polacy będą mieli wystawione już e-skierowania.

dworczyk free 1200.jpg
Zapisy na szczepienia dla wszystkich pełnoletnich osób. Jest nowy harmonogram

W środę w TVP Info szef KPRM pytany był, jak wygląda zainteresowanie szczepieniami wśród młodszych osób. - Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że osoby powyżej 70. roku życia to była grupa najbardziej zainteresowana szczepieniami. Mamy już ponad 70 proc. osób zaszczepionych i zarejestrowanych na szczepienie na konkretną datę właśnie w tym wieku - powiedział szef KPRM.

Czytaj również:

Poinformował też, że spośród osób w wieku 60-69 lat zaszczepionych lub zarejestrowanych jest obecnie około 54 proc. - Natomiast wśród pięćdziesięciokilkulatków te zapisy trwają, tu widzimy trochę mniejszą determinację, mniejsze zainteresowanie - dodał minister.

Nowa kampania informacyjna

forum Artur Zaczyński 1200.jpg
Dr Zaczyński o przyjmowaniu aspiryny w trakcie szczepienia: żadna substancja nie jest obojętna dla organizmu

Podkreślił, że rząd planuje uruchomienie w maju dużej kampanii profrekwencyjnej, informacyjnej. - Jak powiedziałem, w interesie nas wszystkich jest byśmy jak najszybciej zaszczepili jak największą część dorosłej populacji - zaznaczył Dworczyk.

Powtórzył, że na szczepienia można zapisać się na kilka sposobów - poprzez infolinię, smsa czy stronę internetową. - Ja zapewne wybiorę infolinię, zapisywałem w ten sposób na szczepienie moją mamę. Odbyło się to szybko i sprawnie, więc sam z tego sposobu również skorzystam - powiedział minister.

Mniejsza dostawa szczepionek

We wtorek szef KPRM informował na konferencji prasowej, że AstraZeneca po raz kolejny zapowiedziała zmniejszenie dostaw do Polski. - Zamiast 268 tysięcy sztuk szczepionki, dojedzie 67 tysięcy. Mamy również informację, że w kolejnych tygodniach sytuacja będzie wyglądać podobnie - mówił też szef KPRM.

covid maseczka forum 1200.jpg
Do kiedy nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu? Minister zdrowia podał szczegóły

Dworczyk pytany w środę, w jakim stopniu zmniejszenie liczby szczepionek AstraZeneki wpłynie na kalendarz szczepień. - Mam nadzieję, że to nie będzie jakiś poważny wpływ. Też ważne jest, czy kolejne dostawy będą ograniczane. (...) Pojawiła się niestety taka wątpliwość co do tego, czy będą utrzymane w dotychczas zapowiadanych wielkościach, czy będą jednak ograniczone - powiedział.

Czytaj także:

- Gdyby kolejnych kilka dostaw było tak znacząco ograniczonych, wtedy rzeczywiście wpłynęłoby to na szybkość uruchamiania na przykład punktów szczepień powszechnych czy punktów drive-thru, które są w tej chwili uruchamiane, ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - zaznaczył minister.

Dworczyk pytany był również, czy Polska rozważa zakupienie rosyjskiej szczepionki na COVID-19. - Nie, absolutnie nie - powiedział szef KPRM.

Jak tłumaczył, nasz kraj kupił blisko 100 mln szczepionek koncernów biorących udział w umowie wynegocjowanej przez Komisję Europejską, "więc mamy, krótko mówiąc, zabezpieczone nasze potrzeby". Dodał, że przeprowadzono również badania, z których wynika, że "taka szczepionka w Polsce nie cieszyłaby się zainteresowaniem ze względu na brak zaufania Polaków do tego rodzaju preparatu". 

st

Czytaj także

Prof. Gierelak: nie należy postrzegać szczepionek, jako istotnego czynnika ryzyka dla zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 21:20
- Czynników, które odpowiadają za reakcje zakrzepowe, jest dookoła nas cała masa. Szczepionki są bardzo od tego daleko, nie należy ich postrzegać jako istotnego czynnika ryzyka dla zdrowia i życia - mówił w Polskim Radiu 24 gen. prof. Grzegorz Gierelak, szef Wojskowego Instytutu Medycznego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: apogeum trzeciej fali pandemii mamy za sobą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:00
- Można powiedzieć, że pewne apogeum nowych zakażeń mamy za sobą. Infrastruktura, która walczy z koronawirusem, jest jednak wciąż nadwyrężona - powiedział Adam Niedzielski. Minister zdrowia przestrzegał jednocześnie, że koronawirus nadal jest śmiertelnym zagrożeniem. 
rozwiń zwiń