X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Co najmniej 150 poszkodowanych. CBA zatrzymało podejrzanych o oszustwa inwestycyjne w Polsce i Afryce

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 06:27
Jak informuje na swojej stronie internetowej Centralne Biuro Antykorupcyjne, zatrzymano cztery osoby zamieszane w nieprawidłowości w zakresie doradztwa finansowego prowadzonego przez spółki między innymi z grupy Great Private Equity. Poszkodowane, na kwotę przynajmniej 16 mln zł, są co najmniej 152 osoby.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura zatrzymali prezesa i wiceprezesa spółki Great Private Equity, a także dwóch dyrektorów regionalnych - z Poznania i Krakowa. Mieli oni dopuszczać się oszustw na inwestycjach w Polsce i Afryce - uważają śledczy. Jest to pierwsza realizacja w związku ze śledztwem prowadzonym wspólnie przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Biuro apeluje do wszystkich osób, które powierzyły swoje pieniądze spółkom z grupy Great Private Equity o kontakt z delegaturą CBA w Warszawie.

Zatrzymania w trzech miastach

blaszczyk ewa 1200x660.jpg
"Na Klinikę Budzik" – nowy sposób na oszustwo

Funkcjonariusze dokonali zatrzymań i przeszukań miejsc zamieszkania oraz pracy w Warszawie, Siemianowicach Śląskich i Krakowie.

- Postępowanie dotyczy emisji obligacji i prowadzenia inwestycji na rynku FOREX między innymi przez spółki z grupy Great Private Equity. Chodziło o inwestycje obejmujące nieruchomości położone w Warszawie, Nigerii i Ghanie oraz produkcję filmową - poinformował wydział.

Ze zgromadzonego w sprawie obszernego materiału dowodowego - dokumentacji, danych elektronicznych i zeznań świadków - wynika, że do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 16 mln zł doprowadzono co najmniej 152 osoby.

Czytaj także:

Kontakt urywał się po reinwestycji środków

cyberbezpieczeństwo 1200 hasło
Bezpieczeństwo w sieci. Jak nie dać się nabrać na "ekstra zysk"?

Klienci spółek mieli lokować oszczędności w obligacje, które w założeniu miały im przynieść od 8 do 10 proc. zysku - wynika z ustaleń CBA. Po początkowej spłacie obligacji, inwestorom proponowano reinwestycję z gwarancją zysku. Po pewnym czasie przedstawiciele firmy zaczynali unikać kontaktu z inwestorami, którzy tracili wcześniej zainwestowane pieniądze. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, poszczególni inwestorzy stracili od 1 tys. zł do nawet ponad 3,5 mln zł.

Wydział poinformował, że warszawska prokuratura okręgowa przedstawiła zatrzymanym przez CBA zarzuty oszustwa na szkodę inwestorów oraz zarzut obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

Czytaj także:

Sąd zgodził się na areszt wobec prezesa i wiceprezesa spółki, o co wniósł prokurator, dwóm dyrektorom regionalnym prokurator wyznaczył poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu i dozór policyjny.

CBA przypomina, że listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego można znaleźć w internecie pod adresem https://knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne i według niej zweryfikować komu powierzamy pieniądze.

st/cba.gov.pl

Czytaj także

Były przewodniczący Rady Miasta Lublin oskarżony o płatną protekcję. To wynik akcji CBA

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 14:55
O powoływanie się na wpływy w urzędach przy uzyskaniu pozwolenia na budowę wieżowca w Lublinie, w zamian za obietnicę 1 mln zł oskarżyła prokuratura cztery osoby, w tym byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin. Oskarżeni zostali zatrzymani w grudniu 2019 r. przez funkcjonariuszy CBA w trakcie operacji specjalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radna skazana za zatajenie majątku. CBA wykryło w jej oświadczeniu liczne nieprawidłowości

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 06:21
- Po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego oświadczeń majątkowych radnej z gminy Ciasna (woj. śląskie) sąd prawomocnie skazał ją za zatajenie stanu majątkowego - poinformowało w piątek CBA.
rozwiń zwiń