X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przejaw najlepiej rozumianej sprawiedliwości społecznej". Maląg o ustawie dot. opozycji antykomunistycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 17:12
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że nowelizacja ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej to podziękowanie za wysiłek wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę. 
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy ​o działaczach opozycji antykomunistycznej.Foto: twitter.com/Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która gwarantuje kolejne przywileje osobom, które w latach 1956-89 roku działały w strukturach opozycji i bezorężnie walczyły z komunistyczną władzą PRL-u o wolną Polskę.

Czytaj także:
prezydent 1200 pap.jpg
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej

Marlena Maląg mówiła podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, że nowe przepisy są podziękowaniem dla opozycjonistów. - Te zapisy, które się znajdują w tej ustawie i w ustawach poprzednich, przede wszystkim to jest takie małe podziękowanie za to, co państwo zrobiliście dla Polski - podkreślała minister Maląg.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej zapewniła, że jej resort dołoży wszelkich starań, by byli opozycjoniści otrzymali wsparcie.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:53 11030825_1.mp3 Prezydent A. Duda podpisał nowelizację ustawy o opozycjonistach i osobach represjonowanych. Relacja Witolda Banacha (IAR)

Nowelizacja 

Czytaj także:
Pomnik Solidarności Kraków shutt-1200.jpg
"Niepokonani. Opozycja PRL". Działalność Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

Nowelizacja gwarantuje między innymi naliczanie wysokości emerytury z uwzględnieniem lat, kiedy z powodu działalności opozycyjnej i represji politycznych, dana osoba nie mogła pracować. Dzięki tej nowelizacji zwiększy się grono osób mogących otrzymywać pomoc doraźną oraz okresową przyznawaną przez Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Do tej pory pomoc pieniężną można było otrzymać raz w roku, teraz będzie mogła zostać przyznana 2 razy w roku. Zwiększone zostanie też grono osób, które będą mogły skorzystać z pomocy finansowej, a to za sprawą podniesienia kryteriów dochodowych.

Ustawa obejmie około 15 tysięcy osób, tyle ma obecnie poświadczony status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych.

jbt

Czytaj także

Prezydent: krew zamordowanych w Grudniu '70 stała się ziarnem, które wydało obfity plon

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 19:26
"Pół wieku temu nasi rodacy zapłacili najwyższą cenę, walcząc o wolność i prawo do godnego życia; krew zamordowanych stała się ziarnem, które wydało obfity plon, była zasiewem pokojowej rewolucji Solidarności" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 50. rocznicy Grudnia '70.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: jesteśmy im winni wdzięczność za to, że żyjemy w wolnym kraju. Obchody 50. rocznicy Grudnia '70

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 06:50
- Z tej krwi przelanej w kolejnych grudniach - 1970 roku, później 1981 roku powstała w 1989 roku wolna Polska, którą mamy do dzisiaj; wszystkim tym, którzy zginęli i ucierpieli winni jesteśmy wdzięczność - powiedział Andrzej Duda. Z udziałem prezydenta w czwartek rano rozpoczęły się w Gdyni obchody 50. rocznicy tragicznych wydarzeń Grudnia 1970 r. 
rozwiń zwiń