X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje major Zbysław Raczkiewicz "Orzeł". Był żołnierzem AK

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 16:20
Nie żyje major Zbysław Raczkiewicz ps. Orzeł, prezes honorowy Zarządu Okręgu Łódź Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - poinformował we wtorek łódzki Instytut Pamięci Narodowej.
Major Zbysław Raczkiewicz Orzeł
Major Zbysław Raczkiewicz "Orzeł"Foto: lodz.ipn.gov.pl

Major Zbysław Raczkiewicz ps. Orzeł był żołnierzem Armii Krajowej, członkiem Korpusu Weteranów, działaczem społecznym. Łódzki IPN uhonorował go w 2015 roku nagrodą "Świadek Historii".

jan_jabłoniec1200.jpg
"Ciepły i skromny człowiek". Zmarł kpt. Jan Jabłoniec ps. Fiat, żołnierz AK

Major Raczkiewicz był pomysłodawcą projektu edukacyjnego "Dziedzictwo Patriotyczne Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej" dla szkół, a także prezesem Zarządu Okręgu Łódź Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wspierał aktywnie Klub Historyczny im. gen. S. Roweckiego "Grota" w Łodzi oraz był honorowym członkiem szkolnych Klubów Historycznych im. Armii Krajowej - napisano w komunikacie IPN.

Raczkiewicz był również inicjatorem budowy pomnika Armii Krajowej w Łodzi. Za swoją działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009), Medalem "Pro Memoria" (2007) i Medalem "Pro Patria" (2012).

Czytaj także:


mr

Czytaj także

"Zaszczytem i radością było Panią znać". Prezydent oddał hołd zmarłej Wandzie Zalewskiej-Zdun

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 19:54
Zmarła sanitariuszka Powstania Warszawskiego podporucznik Wanda Zalewska-Zdun pseudonim Rawicz. "Wspaniała Pani Wando, zaszczytem i radością było Panią znać i spotykać uśmiechniętą na wielu uroczystościach" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.
rozwiń zwiń