X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Może skończyć się kolejnymi falami zakażeń nowymi wariantami koronawirusa". Maria Libura o międzynarodowej turystyce

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 15:27
- Tak długo jak mamy olbrzymie połacie geograficzne, w których szaleje epidemia, wzrasta ryzyko, że powstaną kolejne, groźniejsze mutacje koronawirusa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Thanakorn.P

Ministerstwo Zdrowia rozważa wariant regionalnego luzowania obostrzeń. Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji zaznaczył, że możliwe, że będzie brana pod uwagę zarówno liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów.

mid-epa09093535 (1).jpg
Trzecia fala pandemii w Europie. Zobacz, jakie obostrzenia obowiązują w innych krajach

Czytaj także:

W audycji mowa była o tym, czy już na majówkę będziemy mogli podróżować po Polsce, a także czy wyjazdy zagraniczne są bezpieczne.

- W niektórych krajach np. w Wielkiej Brytanii i Australii podróże niekonieczne są wstrzymane. W Europie jest trochę inaczej, ale też widać takie ruchy jak rejestrowanie osób przyjeżdżających i wyjeżdżających z Unii Europejskiej - powiedziała Maria Libura.

Wątpliwe bezpieczeństwo w podróży

szczepienia covid pap 1200.jpg
Kiedy powinniśmy osiągnąć odporność populacyjną? Ministerstwo Zdrowia odpowiada

Przedstawiła rozwiązania proponowane przez poszczególne kraje związane z kwarantannowaniem i testowaniem podróżnych. - Idea prostego rozwiązania dla uruchomienia międzynarodowej branży turystycznej jest zawiła i może niestety skończyć się kolejnymi falami zakażeń związanych z nowymi wariantami koronawirusa - przekonywała Libura.

Gość audycji przestrzegała również przed podróżami poza Unię Europejską. - Tak długo jak mamy olbrzymie połacie geograficzne, w których szaleje epidemia, to wzrasta ryzyko, że powstaną kolejne, groźniejsze mutacje koronawirusa - przyznała. Dodała, że "powraca pytanie o globalną solidarność" ws. szczepień.

W nagraniu także o zagrożeniach epidemicznych związanych z podróżowaniem po Polsce.


Posłuchaj
15:42 PR24_mp3 2021_04_20-14-33-51.mp3 Maria Libura o obostrzeniach związanych z walką z koronawirusem i szczepieniu osób niepełnosprawnych (Temat Dnia/Gość PR24)

 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Maria Libura

Data emisji: 20.04.2021

Godzina: 14.33

st

Czytaj także

Maria Libura: trzeba pokazać skuteczność masowych programów szczepień w innych krajach

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 12:14
- Bezpieczeństwo masowych szczepień będzie zależało od jakości procedur i narzędzi do ich kontroli - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniejsza dostawa szczepionek do Polski. Liziniewicz: będzie nas to kosztowało kolejny tydzień lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 09:09
- Zauważmy, że to nie jest produkcja maseczek, tylko bardzo skomplikowany produkt medyczny, gdzie powinny być zachowane najwyższe standardy. Wstrzymania produkcji czy błędy muszą się zdarzać. Niestety pewnie będzie nas to kosztować kolejny tydzień lockdownu - powiedział o problemach z dostawą szczepionek Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Gościem "Debaty poranka" był także Paweł Krulikowski, politolog i publicysta.
rozwiń zwiń