X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nadal trudna mimo delikatnego spadku". Andrusiewicz o sytuacji w szpitalach

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 12:30
- W ciągu ostatniego tygodnia liczba zajętych łóżek covidowych spadła o blisko 2,7 tys. Obserwujemy delikatny trend spadkowy, ale sytuacja w szpitalach jest nadal trudna - powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: faboi/ Shutterstock

Rzecznik MZ na konferencji prasowej zwrócił uwagę, że zauważalny jest "bardzo delikatny" trend spadkowy jeśli chodzi o liczbę zajętych łóżek covidowych i respiratorowych.

karetka free covid free shutt 1200 .jpg
Ponad 9 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło 601 osób. Sprawdź, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza

- W ciągu ostatniego tygodnia liczba zajętych łóżek spadła nam o blisko 2 tys. 700, ale mówimy dziś o obłożeniu łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów covidowych na poziomie 69,5 proc. Czyli 69,5 proc łóżek covidowych jest nadal zajętych - wskazał Andrusiewicz.

Dodał, że spadek zajętości łóżek w ostatnim tygodniu wyniósł 8-9 proc. - To nadal nie są duże spadki - zaznaczył.

Czytaj także:

- Jeżeli popatrzymy z kolei na łóżka respiratorowe, to tutaj te spadki są jeszcze mniej zauważalne, bo dzisiaj zajętych łóżek respiratorowych mamy na poziomie 71,5 proc., co świadczy, o tym że w ostatnich dniach ten spadek jest rzędu 2 proc - wskazał Andrusiewicz.
Podkreślił, że sytuacja w szpitalach nadal jest trudna.

PAP punkt szczepień 1200.jpg
Punkty Szczepień Powszechnych. Pierwsze już rozpoczęły działalność

- Jeżeli popatrzymy na województwa, to Śląsk jest na poziomie 80 proc. zajętych łóżek - tam już nie odbywa się relokacja pacjentów, w tej chwili nie ma takiej potrzeby - powiedział rzecznik.

Dodał, że jest także kilka województw, które notują 80-procentową zajętość respiratorów . "To obok Śląska jest województwo mazowieckie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie" - wymienił. Zaznaczył, że województwo podkarpackie jest przykładem regionu, który ma jeden z najniższych wskaźników zachorowań przy jednoczesnej dużej liczbie zajętych respiratorów.

pg

Czytaj także

Firmy dłużej pod ochroną Tarczy branżowej. Rząd przyjął rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 19:20
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie o przedłużeniu Tarczy branżowej na marzec i kwiecień - poinformował wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że tarcza została rozszerzona na kolejne branże najbardziej cierpiące z powodu pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy to już koniec trzeciej fali? Dr Michał Sutkowski ocenia aktualną sytuację epidemiczną

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 07:34
- Wydaje się, że spełnia się scenariusz stopniowego ustępowania trzeciej fali pandemii, przynajmniej jeśli chodzi o potwierdzone przypadki zakażeń i zmniejszającą się liczbę chorych, w szpitalach, także pod respiratorami – powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.
rozwiń zwiń