X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Do kiedy nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu? Minister zdrowia podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 10:12
- Obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu może zostać zniesiony bliżej końca maja - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o ewentualne zmiany w obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.
Kiedy zostanie zniesiony nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu?
Kiedy zostanie zniesiony nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu?Foto: PAP/Albert Zawada
restauracja koronawirus stock.jpg
"Jesteśmy na dobrej drodze, by mogło dojść do odmrożenia". Jacek Sasin o otwieraniu gospodarki

Szef MZ w rozmowie w Radiu Zet poinformował, że w środę należy spodziewać się kontynuacji trendu spadkowego, jeśli chodzi o liczbę nowych zachorowań. - Pod tym względem raczej nie będzie zaskoczeń - dodał.

Czytaj także:

Pytany, czy znoszenie obostrzeń będzie miało wymiar regionalny, czy ogólnopolski, minister odpowiedział, że sprawa ta jest obecnie rozpatrywana. Zastrzegł jednocześnie, że żadna decyzja nie została jeszcze podjęta.

- Dziś i jutro będą trwały intensywne konsultacje. Wydaje się, że jednak pójście w kierunku regionalizacji jest taką naturalną ścieżką w tej chwili, bo jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku, gdzie jest największa w Polsce liczba zakażeń do sytuacji na Podkarpaciu, gdzie jest najmniejsza, to są to dwa różne światy pod względem epidemicznym - ocenił Niedzielski.

Zapowiedział, że prawdopodobnie w środę zakomunikowana zostanie ostateczna wersja, co jeszcze ewentualnie zmieni się w tygodniu przed majówką.

1200_szczepienie_shutterstock.png
Dr Paradowska-Stankiewicz: aby osiągnąć odporność populacyjną, liczba zaszczepionych musi być jak największa

"Technika małych kroczków"

Minister podkreślił, że w szpitalach wciąż przebywa ponad 30 tys. osób, dlatego - jak mówił - pod względem obciążania infrastruktury szpitalnej "jesteśmy cały czas wysoko ponad poziomem drugiej fali". Jak dodał, w kwestii luzowania obostrzeń należy działać "techniką małych kroczków".

Jak wskazał, w pierwszej kolejności priorytetem jest przywrócenie edukacji, a więc powrót do szkół klas I-III. Pytany, czy starsi uczniowie wrócą jeszcze przed końcem roku do szkół, odparł, że "jest taka szansa".

- Będziemy robili wszystko i z panem ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem mamy taki plan, żeby cała edukacja została przywrócona jeszcze przed wakacjami - powiedział.

Odmrażanie gospodarki

Zapowiedział, że w dalszej kolejności odmrażanie będą usługi (m.in. branża beauty), handel wielkopowierzchniowy, hotele, a na końcu restauracje i siłownie.

Pytany z kolei o zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, zaznaczył, że musi być mała częstotliwość występowania wirusa i można się tego spodziewać bliżej końca maja.

Zdaniem szefa MZ większego luzowania obostrzeń należy spodziewać się bliżej przełomu maja/czerwca.

Zabiegi operacyjne

Pytany z kolei, kiedy zostaną wznowione zabiegi operacyjne, odpowiedział, że trzeba poczekać, aż fala zachorowań i hospitalizacji się zmniejszy. - Planujemy, że po majówce będziemy chcieli wrócić do zabiegów planowych - powiedział Niedzielski.

Zapowiedział, że w tej kwestii po majówce zostanie przedstawionych kilka strategicznych decyzji.

***

***

Rodzaje maseczek ochronnych (opr. Adam Ziemienowicz/PAP) Rodzaje maseczek ochronnych (opr. Adam Ziemienowicz/PAP)

pb

Czytaj także

Odmrażanie gospodarki coraz bliżej. Premier o możliwym scenariuszu

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 15:29
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że przełom maja i czerwca może być czasem odmrażania gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Polsce podano 9 milionów szczepionek przeciw COVID-19. Liczba ta stale rośnie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 21:15
- Wszystko wskazuje na to, że dziś przekroczymy liczbę 9 milionów podanych szczepionek przeciwko COVID-19 - poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Przekazał ponadto, że do dyspozycji jest obecnie ok. 1 mln szczepionek. Część to rezerwa na drugą dawkę dla już zaszczepionych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Dziś ruszyły zapisy 52-latków

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 06:38
Od wtorku na szczepienia przeciw COVID-19 mogą zapisywać się 52-latkowie, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego na szczepienie. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię 989, SMS-em pod numerem 880-333-333 lub w punktach szczepień.
rozwiń zwiń