X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister edukacji i nauki: 90 proc. nauczycieli jest już zaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 14:26
- Teraz szczepienia będą powszechne, więc niebawem zaszczepieni zostaną już wszyscy pracownicy - powiedziała w poniedziałek wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek. Wyraziła też nadzieję, że niedługo uczniowie powrócą do szkół.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: PAP/EPA/Csaba Krizsan

Wiceminister edukacji wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedziła Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Czytaj także:
1200_Kraska_PAP.png
"Spadek zakażeń będzie się utrzymywał". Wiceminister zdrowia o tempie epidemii

Machałek podkreśliła, że ośrodek ten ma bardzo dobre wskaźniki, jeśli chodzi "o wychodzenie z covidu". - Co jest istotne, to 20 mln z pomocy rządowej tutaj trafiło i dzięki temu można było stworzyć szpital, który jest szalenie nowoczesny, który ma nowoczesną bazę diagnostyczną i świetną, nowoczesną bazę i instrumenty leczenia COVID-19 - wskazała Machałek, która jest także posłanką na Sejm z okręgu jeleniogórsko – legnickiego.

Czytaj:

Szczepienia nauczycieli 

Odnosząc się do kwestii szczepień wiceminister edukacji zwróciła uwagę, że udało się zaszczepić 90 proc. nauczycieli.

Czytaj także:
1200_szkoła_shutterstock.png
Powrót do nauki stacjonarnej jeszcze w tym roku szkolnym? Premier wyjaśnia

- Dzisiaj już te szczepienia będą populacyjne, powszechne, więc niebawem będą już wszyscy pracownicy zaszczepieni, dzięki czemu dziś mogły już wrócić do przeszkoli przedszkolaki. Cieszymy się z tego. Mam nadzieję, panie premierze, że będziemy się cieszyć też z powrotu kolejnych roczników do szkół - powiedziała Machałek.

Wiceminister zwróciła uwagę, że Bolesławiec ma bardzo duże zasługi w budowaniu kształcenia zawodowego i branżowego. - Tutaj więcej niż w Polsce uczniów trafia do szkół branżowych i technicznych. Cieszę się, że nam się udaje wspierać to kształcenie, a nawet prowadzić w formie eksperymentu zawód ceramik-zdobnik - podkreśliła.

jbt

Czytaj także

Minister zdrowia o walce z COVID-19: mamy za sobą szczyt trzeciej fali, także w szpitalach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 08:11
- Od trzech dni mamy wyraźną i stałą tendencję do spadku hospitalizacji. Widać więc, że to apogeum, które mieliśmy ok. 2 tygodni temu, mamy już za sobą także w szpitalach - powiedział w Polskim Radiu 24 o aktualnej sytuacji walki z COVID-19 Adam Niedzielski, minister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minimalny spadek liczby zajętych łóżek w kraju. W 5 województwach sytuacja wciąż trudna

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 06:34
W skali całego kraju liczba zajętych w szpitalach łóżek dla pacjentów z COVID-19 zmniejszyła się, zmniejszyła się też liczba zajętych respiratorów, ale w pięciu województwach: śląskim, mazowieckim, małopolskim, podkarpackim i w świętokrzyskim sytuacja jest nadal trudna.
rozwiń zwiń