X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia w zakładach pracy. Premier podał datę

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 13:08
Od drugiej dekady maja będą możliwe szczepienia przeciw koronawirusowi w zakładach pracy. O planach rządu poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w siedzibie KGHM w Lubinie.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Adam Guz/KPRM/ Twitter/@PremierRP

Jak stwierdził szef rządu, ma przekonanie, że dzięki narodowemu programowi szczepień "zbliżamy się do przełomu". Przełom ten, jak zaznaczył, "może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać".


szczepienie szczepionka free shutt 1200 .jpg
250 milionów szczepionek do końca czerwca. Nowe uzgodnienia Pfizera z KE

Jak dodał, niektóre elementy gospodarki mogą być odmrażane wcześniej, a niektóre później, a tempo odmrażania zależy od tempa szczepień.


Posłuchaj
00:54 premier.mp3 Premier: do 10 maja chcemy spowodować, żeby każdy dorosły obywatel otrzymał e-skierowanie na szczepienie (IAR)

 

Według niego, na drodze powrotu do normalności ok. mln Polaków musi wykonać pierwszy krok i się zaszczepić.

Czytaj także: 

Mateusz Morawiecki przypomniał, że od 10 maja każdy, kto skończył 18 lat będzie mógł się zarejestrować do szczepienia, a w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach. - Jestem przekonany, że będzie to przełom - stwierdził.

- Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej - przestrzegł szef rządu. Jak podkreślił, wszystkie dane potwierdzają prawidłowość, że konieczne jest osiągnięcie pewnego poziomu odporności populacyjnej.

pp, IAR

Czytaj także

"Powinniśmy wycofywać zastosowanie komórek od abortowanych płodów". Prof. Kochański o produkcji szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 13:07
- Najwyższy czas, żebyśmy się ocknęli i zauważyli, że trzeba zmienić postępowanie. Wymaga to jednak czasu, bo nowe linie komórkowe wymagają testów. Tam, gdzie jest to możliwe, powinniśmy wycofywać zastosowanie komórek od abortowanych płodów. Najważniejsze, że problem został wreszcie zauważony i jest dyskutowany - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Andrzej Kochański, z Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski do spraw Bioetycznych, który tłumaczył stanowisko Episkopatu Polski ws. szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Noszenie maseczek na świeżym powietrzu nadal obowiązuje". Rzecznik MZ przypomina o zasadach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 12:42
Jak zaznaczył w piątek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz noszenie maseczek na świeżym powietrzu "nadal obowiązuje". Dodał, że wraz z postępującymi szczepieniami przeciwko COVID-19 będą możliwe luzowania w zakresie maseczek, ale dziś jest za wcześnie, by o tym mówić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Karauda: szczepienia w zakładach pracy wpłyną na przyspieszenie całego programu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 20:48
- Rozszerzenie liczby miejsc, gdzie wykonuje się szczepienia, po pierwsze skupi mniej osób w danych lokalizacjach, a po drugie przyspieszy cały program szczepień - powiedział Tomasz Karauda z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.
rozwiń zwiń