X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: chcemy, żeby do 10 maja każdy dorosły obywatel otrzymał e-skierowanie na szczepienie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 10:07
- Chcemy, aby do 10 maja każdy dorosły obywatel mógł otrzymać e-skierowanie i aby od tego dnia mógł zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 - powiedział w poniedziałek w punkcie szczepień w Legnicy premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki w podczas konferencji prasowej, transmitowanej z Punktu Szczepień Powszechnych w Legnicy
Premier Mateusz Morawiecki w podczas konferencji prasowej, transmitowanej z Punktu Szczepień Powszechnych w LegnicyFoto: Adam Guz/KPRM

- Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie, tak, aby najpóźniej do sierpnia - a mamy rosnącą nadzieję, że może to być nawet wcześniej i zależy od liczby szczepionek przyjeżdżających do Polski - każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeżeli tylko będzie chciał - podkreślił premier.

Na konferencji w punkcie szczepień powszechnych w Legnicy wyjaśnił, że po tej dacie każdy chętny będzie mógł zapisać się na szczepienie.

koronawirus szczepionka free shutt-1200.jpg
Jak Polacy oceniają Narodowy Program Szczepień? Jest nowy sondaż

Szef rządu wyrażał nadzieję, będą chcieli to zrobić wszyscy obywatele. - To, że szczepionki są skuteczne, widać na przykładzie Wielkiej Brytanii, która zaczęła program szczepień 1,5 miesiąca wcześniej niż kraje UE i dziś obserwuje gwałtowny spadek liczby zachorowań - przekonywał.

Posłuchaj
00:26 11027697_1.mp3 Mateusz Morawiecki: Chcemy, żeby najpóźniej do sierpnia każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeśli tylko będzie chciał (IAR)

 

- Mamy rosnącą nadzieję, że dzięki takim punktom szczepień powszechnych jak ten w Legnicy, będziemy mogli nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia będzie naprawdę coraz mniej dokuczliwa, a liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki - powiedział premier.

Więcej szczepionek

Premier powiedział, że system Narodowego Programu Szczepień działa i cały czas trwają starania, by był on o krok przed dostawami szczepionek. Przykładem tych działań są między innymi powszechne punkty szczepień, które rozpoczęły swoje funkcjonowanie.

Mateusz Morawiecki powiedział, że dostawy preparatów przeciw COVID-19 są coraz większe.

Posłuchaj
00:20 11027786_1.mp3 Mateusz Morawiecki: to wyraz tego, że udaje nam się wywierać coraz większą presję na dostawców szczepionek. (IAR)

 

Do końca kwietnia do Polski dotrze 3,6 miliona dawek szczepionki od 4 producentów - Pfizer, Moderna, AstraZeneca oraz Jonhson & Johnson.

- Do tej pory broniliśmy się cały czas przed tą ponurą zarazą. Dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani, żeby dzięki coraz większej liczbie dawek, móc wykorzystać do szczepień infrastrukturę, która została stworzona - dodał premier.

Posłuchaj
00:32 11027810_1.mp3 Mateusz Morawiecki: staramy się być z tym systemem Narodowego Programu Szczepień o krok przed dostawami szczepionek, które do nas spływają coraz szerszą falą (IAR)

 

Powszechność szczepień

1200_szczepienie_shutterstock.png
Szczepienia w zakładach pracy. Mniejsze firmy też będą mogły organizować punkty

W poniedziałek 19 kwietnia rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób urodzonych w 1968 roku. Rejestracja odbywa się przez internet - system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta, w punktach szczepień, przez infolinię 989 lub SMS-em pod numer 880-333-333.

Ponadto w kraju pracę rozpoczynają punkty szczepień powszechnych. W ramach pilotażu będzie to 16 punktów w każdym województwie.

st

Czytaj także

Premier: możliwe, że do końca II kwartału tego roku wykonamy 23-24 miliony szczepień

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 11:40
- Jeszcze w drugim kwartale przyjdzie do Polski blisko 4,5 miliona dodatkowych szczepionek firmy Pfizer/BIONtech - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badania nad lekiem na COVID-19. Jest termin końca prac nad amantadyną

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 08:44
- Myślę, że realnym terminem na poznanie wstępnych wyników badań amantadyny jest koniec maja - powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Konrad Rejdak, neurolog, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
rozwiń zwiń