X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wulgarna manifestacja na Wawelu przed mszą w rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 20:58
Zwolennicy tzw. strajku kobiet zebrali się przed Wawelem, gdzie próbowali zakłócić uroczystości związane z rocznicą pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich. Ich akcji towarzyszyły wulgarne okrzyki.
Manifestacja przed Wawelem
Manifestacja przed WawelemFoto: PAP/Łukasz Gągulski

W 11. rocznicę pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii w niedzielę wieczorem w katedrze na Wawelu odprawiona została msza św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 r. Wzięli w niej udział m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, a także kierownictwo PiS. 

forum-0429500786 1200 bw.jpg
"Był politycznym wizjonerem, wyprzedzał swoją epokę". Jacek Sasin wspomina śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Uroczystości upamiętniające pogrzeb tragicznie zmarłej pary prezydenckiej próbowali zakłócić protestujący z transparentami i symbolami tzw. strajku kobiet. Starano się uniemożliwić wjazd polityków na rocznicową mszę, padały wulgarne hasła. Interweniowała policja.

"Po mszy św. w katedrze zaplanowano krótki występ muzyczny. Później politycy zejdą do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, by złożyć kwiaty przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich" - informuje tvp.info.

Czytaj także:

Prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria spoczęli na Wawelu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. Złożenie trumien do sarkofagu odbyło się tylko w obecności najbliższej rodziny i przyjaciół. Temu ostatniemu momentowi uroczystości pogrzebowych towarzyszył salut narodowy - 21 salw artyleryjskich oddanych w hołdzie parze prezydenckiej.

smoleńsk katastrofa smoleńska 1200 free
"Mąż stanu i dobry człowiek". Adam Kwiatkowski o prezydencie Lechu Kaczyńskim

W uroczystościach pogrzebowych w Krakowie wzięło udział ok. 150 tys. osób - na Rynku i w jego pobliżu było ok. 45 tys. osób. Około 100 tys. zgromadziło się na krakowskich Błoniach i wzdłuż trasy przemarszu konduktu, a kolejne kilka tysięcy - przy Sanktuarium w Łagiewnikach.

Obok sarkofagu pary prezydenckiej w krypcie katedry na Wawelu znajduje się tablica ku czci wszystkich ofiar katastrofy 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem z łacińską sentencją: "Corpora dormiunt, vigilant animae" ("Ciała śpią, dusze czuwają").

 PAP/tvp.info/fc

Czytaj także

"Aby oddać hołd naszym rodakom". Polonia uczciła pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 02:00
Polonia amerykańska oddała w niedzielę hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Uroczystość w Amerykańskiej Częstochowie (Doylestown w Pensylwanii) obejmowała m.in. mszę św. w intencji zmarłych, złożenie wieńców oraz odczytanie listów m.in. z Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Należy do obszaru eksplozji statków powietrznych". Były szef SWW o katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:45
- To, co wydarzyło się nad Smoleńskiem, było rzeczą wyjątkową. Nie należy do obszaru katastrof lotniczych, ale do eksplozji statków powietrznych. Takie rozczłonkowanie konstrukcji samolotu, brak zagłębienia w ziemi, leja po ważącym 100 ton obiekcie na miękkim gruncie, od samego początku wskazywało na jedyne wytłumaczenie - mówił w Polskim Radiu 24 były szef Służby Wywiadu Wojskowego gen. Andrzej Kowalski. 
rozwiń zwiń