X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Chciałoby się zaraz wpuścić publiczność". Piotr Gliński o ofercie MNK i pracy ludzi kultury w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 17:00
- Ludzie kultury przygotowują ofertę dla publiczności i w tej sposób służą społeczeństwu w czasie pandemii – podkreślił w niedzielę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, który na przykładzie Muzeum Narodowego w Krakowie mówił o pracy na rzecz sztuki.

Szef resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu podczas briefingu prasowego w Muzeum Książąt Czartoryskich omówił najważniejsze inwestycje i plany Muzeum Narodowego w Krakowie (MNK).

gl mid-21417257 1200.jpg
"Ma potrójny mandat". Gliński o stanowisku Beaty Szydło w Radzie Muzeum Auschwitz-Birkenau

- Jestem pewny, że efekty prac będą docenione przez publiczność – podkreślił i dodał, że po pandemii ludzie kultury jeszcze bardziej będą musieli służyć społeczeństwu.

Czytaj także:

Mówiąc o MNK zaznaczył, że ta instytucja cały czas się rozwija.

Jak poinformował minister, w fazie finalnej są prace przygotowawcze do remontu Klasztorku – nieruchomości, która łączy odrestaurowany Pałac Czartoryskich i Arsenał. Zgodnie z szacunkami, wystawy w odnowionym Klasztorku będą dostępne od wiosny 2023 r.

zamek królewski warszawa zamek free shutt 1200 .jpg
"Podróż do świata wartości". Zamek Królewski i MKDNiS zapraszają na niezwykły film

Gliński szczególną uwagę zwrócił na ekspozycję sztuki starożytnej, która po zakończeniu obostrzeń sanitarnych będzie otwarta w Galerii Sztuki Starożytnej w Arsenale. O zakupionej przez MNK kolekcji starożytnych dzieł Potockich z Krzeszowic szef resortu tak powiedział: "To rzeczy unikalne, robią wrażenie, chciałoby się zaraz wpuścić publiczność".

Największą inwestycją MNK jest – mówił wicepremier – utworzenie Muzeum Architektury i Designu w dawnym budynku hotelu Cracovia. Szacowany koszt inwestycji to ok. 425 mln zł.

Muzeum Narodowe zabiega o pozyskanie pieniędzy na planowaną inwestycję z Krajowego Planu Odbudowy opartego o środki UE, przeznaczone na niwelowanie skutków kryzysu gospodarczego spowodowanego COVID-19. 

fc

Czytaj także

Powstaje wirtualne muzeum upamiętniające Polskie Państwo Podziemne

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 07:45
W przestrzeni wirtualnej powstanie wyjątkowe muzeum upamiętniające Polskie Państwo Podziemne. Nigdy wcześniej nieprezentowane dokumenty, zdjęcia i wspomnienia znajdą się w jego zbiorach. To autorski projekt Fundacji na rzecz Wielkich Historii, którego mecenasem jest Polska Grupa Energetyczna. O tym przedsięwzięciu mówili goście audycji "Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziękuję za wzbogacanie narodowego dziedzictwa". Minister kultury o dbających o zabytki

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 13:45
Z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński podziękował wszystkim zaangażowanym w ochronę i zachowanie dla przyszłych pokoleń narodowego dziedzictwa kulturowego.
rozwiń zwiń