X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tylko w sobotę ponad 100 wykroczeń. Sopocka policja kontroluje noszenie maseczek

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 11:31
W związku z pandemią, w Sopocie policyjne patrole można spotkać np. na deptakach, skwerach, lokalach oraz innych miejscach gromadzenia się osób - informują mundurowi. W sobotę policjanci ujawnili tam ponad 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa - dodano.
Sopoccy policjanci tylko w sobotę ujawnili ponad 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa
Sopoccy policjanci tylko w sobotę ujawnili ponad 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosaFoto: ACh/ FORUM

Jak poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska, sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku prowadzą wzmożone weekendowe działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

szpital covid pap 1200 .jpg
Ponad 12 tysięcy zakażeń i ponad 200 zgonów. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

- Policyjne patrole można spotkać na deptakach, skwerach, w placówkach handlowych, lokalach oraz innych miejscach gromadzenia się osób. Są wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba interweniowania. Do działań funkcjonariusze wykorzystują mobilny komisariat wyposażony w system kamer oraz drona, za pomocą którego z nieba obserwują zachowania mieszkańców i osób odwiedzających Sopot - dodała Rekowska.

Czytaj także: 

Dzięki wykorzystaniu specjalnego radiowozu z systemem LRAD i nagłośnienia w radiowozach policjanci cały czas przypominają o obowiązujących ograniczeniach.

- Tylko w sobotę na terenie Sopotu policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wobec osób, które dopuściły się tego wykroczenia, policjanci stosowali mandaty, wnioski o ukaranie do sądu, pouczenia albo zwrócenie uwagi - tłumaczyła sopocka policjantka. 

mbl

Czytaj także

Sopot: z wody w pobliżu mola wydobyto zwłoki mężczyzny. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 18:40
Przy molo w Sopocie zakończyły się w poniedziałek czynności z udziałem prokuratora związane z wydobyciem z dna morza zwłok mężczyzny. Policja prowadzi czynności w celu potwierdzenia jego tożsamości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minimalny spadek liczby zajętych łóżek w kraju. W 5 województwach sytuacja wciąż trudna

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 06:34
W skali całego kraju liczba zajętych w szpitalach łóżek dla pacjentów z COVID-19 zmniejszyła się, zmniejszyła się też liczba zajętych respiratorów, ale w pięciu województwach: śląskim, mazowieckim, małopolskim, podkarpackim i w świętokrzyskim sytuacja jest nadal trudna.
rozwiń zwiń