X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Takie inwestycje są kluczem do sukcesu gospodarczego". Premier o budowie obwodnicy Trójmiasta

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 16:06
W okolicy miejscowości Milwino premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości podpisania umowy na realizację Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Podkreślił, że mimo pandemii powstaje droga S6, która będzie częścią trasy.
Rzecznik rządu Piotr Mller i premier Mateusz Morawiecki na budowie trasy S6
Rzecznik rządu Piotr Müller i premier Mateusz Morawiecki na budowie trasy S6Foto: Krystian Maj/KPRM

tunel świnoujście 1200 free tt.jpg
Znaczne postępy na budowie tunelu w Świnoujściu. Maszyna TBM wydrążyła już 130 metrów

"Nowe perspektywy dla Pomorza"

Mateusz Morawiecki powiedział, że budowa dróg będzie impulsem dla gospodarki. - Nowoczesne drogi, które łączą ludzi, łączą przedsiębiorców, łączą ich interesy, łączą województwa, łączą Polskę - takie drogi będą kluczem do sukcesu gospodarczego - mówił premier.


Posłuchaj
00:11 mateo - drogi s6.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o budowie S6 (IAR)

 

Jak dodał, budowana S6 to "arteria komunikacyjna, która da nowe perspektywy dla Pomorza, tej części Kaszub i Trójmiasta" 

- W naszym programie gospodarczym chodzi o to, żeby takie inwestycje prowadziły do jak najszybszego wzrostu, przyrostu miejsc pracy i wzrostu wynagrodzeń - powiedział.

"Nasza ścieżka okazała się skuteczna"

Premier Mateusz Morawiecki powiedział też, że polska ścieżka ratowania miejsc pracy okazała się skuteczna. Świadczyć o tym mają dane z Komisji Europejskiej, z których wynika, że Polska ma ostatnio jeden z najwyższych przyrostów zatrudnienia. - Nasza ścieżka wsparcia przedsiębiorców i ratowania miejsc pracy okazała się skuteczna. Wczoraj dotarły dane z KE, które potwierdzają, że mamy jeden z najwyższych przyrostów zatrudnienia - wskazał szef Mateusz Morawiecki. 

Czytaj także: 

Szef rządu dodał też, że Ministerstwo Infrastruktury przeznaczy blisko 3 mld zł na bezpieczeństwo ruchu drogowego. - To niezwykle ważny program rządowy - stwierdził Mateusz Morawiecki. 

Kolejne umowy wkrótce

Rzecznik rządu Piotr Müller przekonywał, że dzięki nowej trasie połączone zostaną dwa końce województwa pomorskiego - Gdynia i Słupsk. - Te dwa końce województwa pomorskiego są dla nas niezwykle ważne. W najbliższych tygodniach zostaną podpisane pozostałe umowy na odcinki - wskazał. 

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślał, że "rząd dotrzymuje słowa". - W ostatnich pięciu latach sieć dróg ekspresowych i autostrad powiększyła się o 40 proc. - zauważył. 


mbl

Czytaj także

Rekordowy postęp prac przy przekopie Mierzei Wiślanej. W działania zaangażowano Port Elbląg

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 11:20
Prace przy przekopie Mierzei Wiślanej minęły już półmetek i idą zgodnie z harmonogramem. Coraz bliżej jest do zamknięcia obwodu sztucznej wyspy. Wkrótce zaczną się tam roboty narzutowe. Potrzebny do tego kamień hydrotechniczny przypłynie z Elbląga – poinformował Urząd Morski w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doskonałe wyniki Polregio. W 2020 roku przewoźnik zanotował wielomilionowe zyski

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 14:51
Polregio, największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce, zanotował w ubiegłym rok blisko 1,5 mld zł przychodów i wypracował 23 mln zł zysku. Zadłużenie finansowe spółki zmalało o ponad 30 mln zł, a koszt działalności gospodarczej o 11 mln zł - poinformował w środę przewoźnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie nowy system opłat za autostrady. Zamiast bramek - aplikacja, specjalne urządzenie lub bilet

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 17:34
Do sejmowych komisji trafi projekt ustawy, która likwiduje bramki na autostradach i zastępuje je innymi formami płatności. Dziś w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu, przygotowanego przez Ministerstwo Finansów.
rozwiń zwiń