X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uwaga na fałszywe SMS-y. Resort finansów ostrzega przed próbą wyłudzenia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 13:59
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami rozsyłanymi przez oszustów. W treści wiadomości widnieje informacja o rzekomo nieopłaconym mandacie karnym i groźbie skierowania sprawy do sądu lub o zatrzymanej paczce przez służby celne.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap / Pixabay

"Masz niezapłacony mandat karny... należy dokonać wpłaty do dnia... sprawa zostanie przekazana do sądu... kwota mandatu 10 zł..." - czytamy w SMS-ach rozsyłanych przez oszustów.

1200_sąd_młotek_shutterstock.png
Ponad sto osób straciło łącznie 35 mln zł. Sąd wydał wyrok ws. twórczyni piramidy finansowej

W środku wiadomości znajduje się też link do strony, która wygląda na urzędową, ale w rzeczywistości służy do wyłudzania pieniędzy. Wpisując tam dane naszej karty albo login i hasło do konta, umożliwiamy złodziejom dostęp do naszych środków.

Oszuści podszywają się także pod firmy kurierskie. "Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne" - brzmi treść wiadomości z zamieszczonym linkiem, którego kliknięcie powoduje pobranie złośliwej aplikacji na Androida. 

Oprogramowanie ma na celu kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary.

Ministerstwo Finansów podkreśla, że nie należy otwierać linków z takich wiadomości ani na nie odpowiadać.

Jeśli ktoś już kliknął w link i zainstalował aplikację, powinien jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem. Należy to jednak zrobić z innego telefonu.

RMF24.pl, MF, koz/paw