X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprzedawali gaz grzewczy jako LPG. Funkcjonariusze CBŚP i KAS rozbili gang

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 06:24
Gazowy gang rozbili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymano 17 osób, które są podejrzane o wprowadzanie do obrotu gazu grzewczego jako LPG i niepłacenie podatków.
Funkcjonariusze CBŚP i KAS na miejscu zdarznia
Funkcjonariusze CBŚP i KAS na miejscu zdarzniaFoto: cbsp.policja.pl

Z informacji śledczych wynika, że zorganizowana grupa przestępcza od kilku lat na terenie czterech województw sprzedawała gaz grzewczy jako gaz LPG do silników samochodów. Dodatkowo handel odbywał się bez faktur i opłacenia odpowiednich podatków. Skarb Państwa mógł na tej działalności stracić ponad 4 miliony złotych.

gaz_ok.jpg
Dlaczego gaz ziemny pachnie i jaki powinien mieć kolor podczas spalania?

We wspólnej akcji CBŚP i służb skarbowych wzięło udział około 190 funkcjonariuszy. Sprawdzono ponad 70 miejsc zamieszkania w województwach: mazowieckim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Posłuchaj
00:45 11022453_1.mp3 Gazowy gang rozbity. Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw skarbowych. Trzy osoby usłyszały zarzut kierowania gangiem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu siedmiu osób.

koz

Czytaj także

Napad na stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą. Policja szuka sprawców

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 15:06
Policjanci szukają sprawców napadu na jedną ze stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). - Przestępcy sterroryzowali pracownicę i zabrali z kasy pieniądze z utargu - poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
rozwiń zwiń