X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obchody 30-lecia polskiej giełdy. Prezydent otworzy jubileuszową sesję

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 03:00
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie obchodzi swoje trzydziestolecie istnienia. 16 kwietnia 1991 roku odbyła się pierwsza sesja, na której inwestorzy mieli do wyboru akcje pięciu spółek. Obecnie jest ich 430.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Dzisiejszą jubileuszową sesję o godzinie 9:00 oficjalnie otworzy prezydent Andrzej Duda. W obchodach wezmą również udział przedstawiciele władz państwowych, spółek giełdowych i instytucji związanych z rozwojem polskiego rynku kapitałowego. Jednym z gości będzie Wiesław Rozłucki - współzałożyciel i pierwszy prezes GPW w latach 1991-2006. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie odbędzie się głównie w formule online.

giełda makler 1200.jpg
Coraz większa aktywność inwestorów na giełdzie. Statystyki pokazują wzrost wartości obrotu akcjami

W programie poza wystąpieniami przewidziano też pięć paneli dyskusyjnych z ekspertami dotyczących między innymi wspierania przez giełdę innowacyjnych firm, roli spółek skarbu państwa na rynku i inwestowania w akcje.

Posłuchaj
00:51 gield.mp3 Obchody 30-lecia polskiej giełdy z udziałem prezydenta. Relacja Dawida Grygorcewicza (IAR)

 

Obchody trzydzoestolecia można śledzić na żywo w serwisie YouTube na kanale GPW lub stronie internetowej: 30latgpw.pl.

Czytaj także:

Polska giełda w Warszawie jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2018 roku agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała ją do grona rynków rozwiniętych. Grupa kapitałowa GPW poza akcjami prowadzi platformy obrotu obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną oraz gazem ziemnym. Jest także administratorem wskaźników referencyjnych WIBOR i WIBID.

fc

Czytaj także

Giełda Kupiecka początkiem Giełdy Papierów Wartościowych

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 05:40
O takich datach zawsze warto pamiętać: 12 maja 1817 roku powstała w Warszawie Giełda Kupiecka, będąca de facto pierwszą zinstytucjonalizowaną Giełda Papierów Wartościowych na ziemiach Polski. Rzecz, która miała miejsce 203 lata temu stała się, z naszego punktu widzenia, przedsięwzięciem ponadczasowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GPW inwestuje w armeńską giełdę. Zawarto porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 15:08
Warszawska Giełda Papierów Wartościowych chce kupić większościowe udziały w giełdzie Armenii. GPW miałaby nabyć 65 procent udziałów tej giełdy. Poinformował o tym wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
rozwiń zwiń