X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: cała Europa notuje rekordowe bezrobocie, a w Polsce poziom zatrudnienia wzrósł

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 18:12
- Podczas gdy w całej Europie notuje się rekordowe wzrosty bezrobocia - u nas pod koniec roku 2020 wzrósł poziom zatrudnienia. Ten trudny czas przechodzimy dużo lepiej niż pozostałe państwa UE - napisał w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/ @PremierRP

W popołudniowym wpisie szef rządu podkreślił, że "Polska gospodarka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać zagranicznych analityków". "Właśnie napłynęły nowe dane Eurostatu" - poinformował Mateusz Morawiecki.

firmy1200.jpg
Pomoc państwa w czasie pandemii. Z tarczy finansowej PFR skorzystała co druga polska firma

"Podczas gdy w całej Europie notuje się rekordowe wzrosty bezrobocia - u nas pod koniec roku 2020 wzrósł poziom zatrudnienia. Ten trudny czas przechodzimy dużo lepiej niż pozostałe państwa UE" - podkreślił we wpisie. "Siła polskiej solidarności, współpraca pracodawców i pracowników oraz szeroko zakrojone programy pomocy publicznej - Tarcze Antykryzysowe Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., kredyty i gwarancje BGK - wspieramy rozwój firm, polityka fiskalna Narodowy Bank Polski oraz rządowe programy inwestycji lokalnych, połączone z pomocą Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz przyciąganie kolejnych inwestorów zagranicznych, zwłaszcza z obszaru nowych technologii - to nasza odpowiedź na kryzys. Jak widać - skuteczna" - wyliczał Mateusz Morawiecki.

Poinformował, że "na pomoc przeznaczyliśmy już ponad 204 miliardy złotych". Jak napisał premier, "sytuacja ekonomiczna na całym świecie jest trudna, ale wciąż pracujemy nad kolejnymi planami wsparcia i będziemy reagować stosownie do okoliczności". "Wszystko po to, żeby po zrealizowaniu założeń Narodowego Programu Szczepień Polska jak najszybciej wróciła na ścieżkę dynamicznego wzrostu" - podkreślił.

Czytaj także:

Polska odnotowała największy wzrost zatrudnienia spośród krajów Unii Europejskiej w ostatnim kwartale 2020 roku w ujęciu rok do roku. W porównaniu z danymi za czwarty kwartał 2019 r. w Polsce odsetek osób zatrudnionych wzrósł o 0,8 punktu procentowego.

Wzrost zanotował też Luksemburg - o 0,6 pkt proc. Pozostałe kraje członkowskie, z wyjątkiem Holandii, w której zatrudnienie rok do roku pozostało bez zmian, zanotowały spadki zatrudnienia.

Eurostat podał, że rynek pracy w całej UE nieznacznie się poprawił w czwartym kwartale 2020 r. w porównaniu do trzeciego kwartału 2020 r.

W UE wskaźnik zatrudnienia osób w wieku 20-64 lata wyniósł w czwartym kwartale 2020 r. 72,6 proc., co oznacza wzrost o 0,3 punktu procentowego w porównaniu z trzecim kwartałem 2020 r.

bartos

Czytaj także

Prezydent: pomoc dla branż, które zostały dotknięte kryzysem będzie utrzymana

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 16:01
Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy większość z firm dotkniętych skutkami pandemii po jej ustąpieniu będzie mogła wracać do swojego funkcjonowania. Zapowiedział również utrzymanie pomocy dla branż w czasie, kiedy to będzie niezbędne.
rozwiń zwiń