X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przemysław Czarnek: w ramach programu Erasmus Plus do Polski trafi w tym roku 160 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 14:47
W tym roku do polskich organizacji i instytucji działających w obszarze edukacji i szkoleń trafi z programu europejskiego Erasmus Plus 160 mln euro - powiedział w czwartek szef ministerstwa edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Ministerstwo Edukacji i Nauki/Twitter

Czarnek poinformował w czasie inauguracji Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, że Komisja Europejska przyjęła pierwszy roczny program Erasmus Plus na lata 2021-2027.

shutterstock student studia paryż francja eiffel 1200.jpg
Studia za granicą? Przedstawiciele uczelni sami zdradzą Ci szczegóły

- Łączny budżet programu to ponad 26 mld euro. Z tych środków skorzysta aż 10 mln Europejczyków w różnym wieku i z różnych środowisk - mówił szef resortu edukacji i nauki. Zapewnił, że 160 mln euro trafi w tym roku do polskich organizacji i instytucji chętnych do współpracy międzynarodowej w obszarze edukacji i szkoleń.

- To ogromna szansa dla młodzieży. Cieszę się i gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Te pieniądze to najlepsza inwestycja - to inwestycja w nowe umiejętności, które będą przekładały się na aktywność i sukcesy zawodowe młodych ludzi - powiedział Czarnek.

Kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 roku

Jak wynika z informacji na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która koordynuje w Polsce działania związane z tym i z innymi edukacyjnymi programami unijnymi, program Erasmus Plus to przedsięwzięcie Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r.

- Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji - czytamy na stronie FRSE.

Z kolei Europejski Korpus Solidarności pomaga młodym ludziom w rozwoju zawodowym i odnalezieniu się na rynku pracy - wspiera ich w rozwijaniu umiejętności interpersonalnych i zdobywaniu nowej wiedzy.

nt


Czytaj także

Erasmus nad Morzem Czarnym

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 12:50
Warna to trzecie co do wielkości miasto Bułgarii oraz główny węzeł komunikacyjny nad Morzem Czarnym. A jak się tam studiuje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja: kto nie idzie do przodu, ten się cofa

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 21:09
Można wyróżnić trzy odnogi edukacji - formalną, poza formalną i nieformalną. - Są równe sobie - podkreśla dr Paweł Poszytek z fundacji zajmującej się rozwojem systemu edukacji. Dopiero ich połączenie pozwala zdobyć pełnię wiedzy i umiejętności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tuluza. Dlaczego warto studiować w "Różowym Mieście"?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 16:00
W Tuluzie i na Tuluzę patrzy się przez różowe okulary. Czy dotyczy to tylko turystów, czy także studiujących w mieście obcokrajowców?
rozwiń zwiń