X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Za tę cenę z kranów powinno płynąć dobre wino". Internauci o sposobie naliczania opłat za śmieci w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 10:11
Nie milkną echa decyzji władz Warszawy o zmianie sposobu naliczania opłat za śmieci. Okazuje się bowiem, że na zmianie najbardziej ucierpią wielodzietne rodziny. Ich opłaty niebawem wzrosną nawet czterokrotnie. Tymczasem w interncie rozbrzmiewają hasła: "oszczędny warszawiak - śmierdzący warszawiak".
Od 1 kwietnia mieszkańcy Warszawy zapłacą więcej za śmieci.
Od 1 kwietnia mieszkańcy Warszawy zapłacą więcej za śmieci. Foto: Mateusz Wlodarczyk/Forum; Twitter

Początkowe oburzenie, wręcz wściekłość, internauci próbują zamienić w śmiech. Zdaniem wielu osób, za tak wysoką cenę z kranów powinno "lecieć przynajmniej dobrej jakości wino".

Olbrzymie podwyżki

Kontrowersyjne zmiany w stolicy, obowiązują do 1 kwietnia br. Rada miasta st. Warszawy postanowiła o wprowadzeniu metody naliczania opłat za śmieci uzależniony od ilości zużytej wody.

"Rafał Trzaskowski chce podwyższyć ceny wody, żeby zachęcić mieszkańców do jej oszczędzania. Powiększenie płatnej strefy parkowania ma zachęcić mieszkańców do sprzedaży samochodów, żeby mieli za co opłacić rachunki. Prezydent, na którego mieszkańcy Warszawy nie zasługują" – oceniają w sposób żartobliwy, niektórzy internauci.

1200_śmieci_shutterstock.jpg
Drożeje wywóz śmieci w Warszawie. Pięcioosobowa rodzina może zapłacić nawet 250 zł

Do tej pory mieszkańcy stolicy za śmieci płacili stałą kwotę: 65 zł od mieszkania oraz 94 zł od domku jednorodzinnego. W tej chwili, wielu mieszkańców alarmuje, że ich rachunki przekraczają 200 zł, a niektórzy zapłacą nawet 300-400 zł.

Droższe mycie, droższe parkowanie

Powodem żartów wśród internautów jest nie tylko podwyższenie opłaty za śmieci, ale także planowane przez władze stolicy rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Ratusz chce powiększyć ten obszar o kolejne dzielnice: Ochotę i Żoliborz. Pojawią się też specjalne abonamenty po 600 zł rocznie i gigantyczne podwyżki za parkowanie drugiego auta.

Prezydent Trzaskowski zachęcił, aby nie używać wody zbyt rozrzutnie.

Internauci podnoszą jednak ważną kwestię. To właśnie w czasie epidemii powinno się zachęcać do mycia i zachowywania higieny niż odwrotnie.

as

Czytaj także

Kontrowersyjne podwyżki za wywóz śmieci w Warszawie. Część spółdzielni zaskarżyła uchwałę do sądu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 10:23
Kilka warszawskich spółdzielni mieszkaniowych zaskarżyło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego tzw. uchwałę śmieciową uzależniającą opłatę za wywóz śmieci od zużycia wody. Prezesi spółdzielni określają ją jako "rażąco niesprawiedliwą". Czteroosobowa rodzina od dziś za wywóz odpadów może zapłacić nawet 200 złotych, a pięcioosobowa - 250.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwyżki za wywóz śmieci w Warszawie. Radny PiS żąda dymisji wiceprezydenta Michała Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 16:28
- Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się od prezydenta Rafała Trzaskowskiego dymisji swojego zastępcy odpowiedzialnego za sprawy gospodarowania odpadami Michała Olszewskiego - poinformował radny Warszawy i rzecznik stołecznego PiS Michał Szpądrowski.
rozwiń zwiń