X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mobbing w łódzkiej filmówce? Komisja Antydyskryminacyjna przekaże swoje uwagi rektorce

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 10:41
- Komisja Antymobbingowa i Antydyskryminacyjna Szkoły Filmowej w Łodzi podjęła decyzje co do dalszego postępowania wobec wszystkich nauczycieli akademickich wymienionych w liście Anny Paligi, jednak w pierwszej kolejności przekaże je rektorce Milenii Fiedler - poinformował rzecznik uczelni.
Pałac Oskara Kona  Rektorat PWSFTViT
Pałac Oskara Kona – Rektorat PWSFTViTFoto: HuBar/Wikimedia Commons/Creative Commons

Oskarżenia o stosowanie przez niektórych pedagogów łódzkiej Szkoły Filmowej przemocy fizycznej i psychicznej wobec studentów zostały upublicznione w marcu przez aktorkę Annę Paligę. W swoim wystąpieniu podczas obrad tzw. Małej Rady Programowej uczelni z nazwiska wymieniła ona pedagogów, w tym jej byłego rektora, którzy podczas pracy z przyszłymi aktorami mieli dopuszczać się aktów przemocy słownej i fizycznej. Wystąpienie absolwentki znalazło się także w internecie.

Czytaj także:
forum-0431173377 (1) (1).jpg
Skandal w łódzkiej filmówce. "Zdejmiesz stanik albo cię wyrzucę"

Jak przekazał rzecznik Szkoły Filmowej w Łodzi Krzysztof Brzezowski, w poniedziałek odbyło się spotkanie Komisji Antydyskryminacyjnej z kolejnym nauczycielem akademickim wymienionym w liście Anny Paligi. Podobnie jak inni opisani przez nią pedagodzy, przedstawił on swoje wyjaśnienia i odpowiedział na zadane pytania.

Po tym spotkaniu komisja, której przewodniczy pełnomocniczka rektora ds. przeciwdziałania dyskryminacji Monika Żelazowska, podsumowała dotychczasowe prace i podjęła decyzję co do dalszego postępowania wobec wszystkich nauczycieli akademickich wymienionych w liście Anny Paligi.

Czytaj także:

Dalsze działania 

Czytaj także:
gest stop przemocy kobieta shutter 1200 Patrick Daxenbichler.jpg
Aktorki zabierają głos - spektakl o przekraczaniu granic

Wnioski te zostaną w pierwszej kolejności przekazane rektorce dr hab. Milenii Fiedler, a następnie zainteresowanym stronom. Wszyscy nauczyciele zostaną zaproszeni na spotkanie z rektorką, podczas którego Monika Żelazowska omówi wnioski komisji.

Pełnomocniczka ds. przeciwdziałania dyskryminacji zaznaczyła, że szczegółowy raport z prac komisji powstanie po konsultacji z zewnętrznym ekspertem, radczynią prawną.

Jednocześnie Komisja Antydyskryminacyjna będzie zajmować się kolejnymi zgłoszeniami dotyczącymi nieprawidłowości, które wciąż do niej spływają. Zdecydowano, że w każdy poniedziałek będą odbywać się jej posiedzenia i spotkania z poszkodowanymi.

jbt

Czytaj także

Gwałty, molestowanie seksualne, tortury. Wstrząsająca relacja BBC o obozach reedukacji w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 08:45
Kobiety przetrzymane w obozach reedukacji dla Ujgurów w Sinciangu na zachodzie Chin były systematycznie gwałcone, dręczone seksualnie i torturowane - podała brytyjska stacja BBC, cytując byłe więźniarki tych ośrodków. Chińskie władze stanowczo zaprzeczają tym zarzutom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Molestowanie - to nie jest marginalny problem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 12:33
Ponad połowa kobiet w Unii Europejskiej doświadczyła molestowania seksualnego przynajmniej raz od momentu ukończenia 15. roku życia, a sprawcami często byli szef i koledzy z pracy. Tak wynika z raportu Biura Analiz Parlamentu Europejskiego z 2020 roku.
rozwiń zwiń