X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przymrozki, śnieg i deszcz w całym kraju. Przed nami powrót zimy?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 06:00
Od dziś na terenie całego kraju dominować będą niskie temperatury oraz opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Taka aura utrzyma się co najmniej do piątku.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: V_Sot_Visual_Content/ Shutterstock

Jak mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak w całym kraju zapanuje prawdziwie jesienno-zimowa aura. Najchłodniej będzie na południu, tam temperatura nie przekroczy 4 stopni Celsjusza.

- Najcieplej będzie na zachodzie, tam będzie już po opadach i napłynie mniej zasobne w wilgoć powietrze. Temperatura może wzrosnąć do 10 stopni - powiedział synoptyk.

śnieg 1200 shutterstock.jpg
Pogodowa huśtawka. Synoptyk IMGW: przydadzą się zimowe kurtki i słoneczne okulary

Kiedy poprawa pogody?

Przez Polskę przejdzie też strefa opadów. Od wczoraj w Sudetach pada śnieg, od dziś białym puchem sypnie w Karpatach.

- Będą to opady do około 15 cm. Przyrost pokrywy głównie na obszarach górskich, im niżej tym ten śnieg będzie się topił od ciepłego podłoża - powiedział Kamil Walczak.

Synoptycy prognozują, że ocieplenie dotrze do Polski w piątek. W sobotę na północy prognozowana temperatura powietrza wyniesie kilkanaście stopni, będzie także słonecznie.

ks

Czytaj także

Intensywne opady śniegu w Sudetach. Ostrzeżenia IMGW dla dwóch województw

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 08:29
Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla południowych powiatów województwa dolnośląskiego i opolskiego. Obowiązują - w zależności od powiatów - od godziny 10 i 14 do - odpowiednio - godzin nocnych i jutrzejszego poranka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wkrótce załamanie pogody, poprawa warunków pod koniec tygodnia. Znamy prognozę IMGW

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 08:42
"Początek tygodnia jeszcze ciepły i słoneczny na wschodzie kraju, ale na zachodzie już pochmurno, z opadami deszczu – będzie też zdecydowanie chłodniej" - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pogoda poprawi się dopiero od weekendu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przymrozki na zachodzie kraju i opady śniegu na południu. IMGW ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 20:29
Mieszkańcy Pomorza oraz woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego i zachodniej Wielkopolski mogą spodziewać się tej nocy przymrozków. Z kolei w Małopolsce, na Śląsku, a także na południu woj. opolskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego popada śnieg - miejscami intensywnie.
rozwiń zwiń