X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UOKiK: we wtorek stanowisko ws. postanowienia sądu o przejęciu przez PKN Orlen spółki Polska Press

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 22:44
Nasze stanowisko w sprawie postanowienia Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczącego decyzji wydającej zgodę na przejęcie przez PKN Orlen spółki Polska Press przekażemy we wtorek - poinformował PAP w poniedziałek wieczorem departament komunikacji UOKiK.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / MOZCO Mateusz Szymanski
joanna lichocka 1200.jpg
"Kompromitująca rola Adama Bodnara". Joanna Lichocka o działaniu RPO ws. Orlenu i Polska Press

"Nasze stanowisko w sprawie postanowienia Sądu dotyczącego decyzji wydającej zgodę na przejęcie przez PKN Orlen spółki Polska Press przekażemy jutro" - napisał w poniedziałek wieczorem departament komunikacji UOKiK, w odpowiedzi na pytanie PAP dotyczące publikacji, która po południu ukazała się na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich.

Telefon do sekretariatu

Napisano w niej, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wstrzymanie wykonania decyzji Prezesa UOKiK w sprawie koncentracji. Chodzi o kwestię przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press.

Dodano, że informację o takim rozstrzygnięciu sądu Rzecznik Praw Obywatelskich uzyskał telefonicznie w poniedziałek w sekretariacie Sądu Okręgowego w Warszawie, XVII Wydział - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

gazety.jpg
Przejęcie spółki Polska Press przez Orlen wstrzymane. Sąd uwzględnił wniosek RPO

Jak podkreślono - zgodnie z uzyskaną przez RPO informacją - "8 kwietnia br. zapadło orzeczenie w sprawie wniosku o wstrzymanie decyzji, w tym o zakaz wykonywania przez PKN Orlen praw udziałowych w Polska Press". "Sąd uwzględnił tym samym wniosek Rzecznika. Wkrótce do RPO ma wpłynąć oficjalne pismo z decyzją sądu" - przekazało Biuro Rzecznika.

Prezes Orlenu nie kryje zdziwienia

Na informację, która ukazała się na stronach RPO zareagował w poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu na temat Polska Press" - napisał na Twitterze. Dodał jest "zdumiony, że to Pan Adam Bodnar ogłasza rzekome postanowienie sądu, powołując się na jakąś rozmowę telefoniczną. "Zdziwiłoby nas, gdyby sąd zdecydował się podjąć taką decyzję, nie mając kompletu dokumentów" - napisał.

Zgoda UOKiK

lg pap_20201218_0PI 1200.jpg
Przejęcie Polska Press przez Orlen. Daniel Obajtek odpowiada na informację RPO

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny 5 lutego br. zgodził się na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen uznając, że działalność uczestników koncentracji się nie pokrywa, a transakcja nie zagraża konkurencji.

"W oparciu o wiedzę oraz dostarczone przez strony informacje, a także po analizie rynku i możliwych konsekwencji przejęcia, prezes UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji" - przekazywał wtedy UOKiK.

Interwencja RPO

5 marca br. informowano, że Rzecznik Praw Obywatelskich odwołał się do Sądu Okręgowego w Warszawie (Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów) od decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie zgody na koncentrację polegającą na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Polska Press i wniósł, by sąd uchylił tę zgodę.

Biuro prasowe UOKiK oświadczało 6 marca, że z zaskoczeniem przyjęło działanie RPO związane ze złożeniem do sądu odwołania od decyzji wyrażającej zgodę na koncentrację Polska Press/PKN Orlen. - Decyzja została wydała rzetelnie - zapewnił prezes Chróstny.

Wniosek o zgodę na koncentrację wpłynął do UOKiK 10 grudnia 2020 r. Z kolei 14 grudnia ub.r. RPO podjął z własnej inicjatywy sprawę tej koncentracji. 

fc

Czytaj także

"Potrzeby jest ktoś, kto przywróci podstawowe normy". Lisicki o kandydaturze Wróblewskiego na stanowisko RPO

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 13:35
- Bartłomiej Wróblewski to bardzo dobra kandydatura, inicjatywa ws. aborcji, pod którą się podpisał, była nie tylko słuszna, ale wymagająca ogromnej odwagi - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dość pomówień. Podejmuję kroki prawne". Daniel Obajtek odpowiada na teksty "GW"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 09:00
"Kolejny raz »Gazeta Wyborcza« feruje własne wyroki. Konfabulacje gangstera mające na celu złagodzenie kary uznaje za bardziej wiarygodne niż ustalenia prokuratury i wyroki niezależnych sądów. Dość pomówień. Podejmuję kroki prawne" - zapowiedział na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń