X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Żadna agresja wobec funkcjonariuszy policji nie może być akceptowana". Szef MZ o zajściu w Głogowie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 20:52
- Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński zobowiązał się do wyjaśnienia zajścia w Głogowie w trybie kontrolnym. Jestem przekonany, że działanie policjanta odbywało się w ramach standardowej procedury - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Adam Niedzielski
Adam NiedzielskiFoto: KPRM/Adam Guz

W niedzielę w Głogowie odbył się nielegalny protest około 200 osób sprzeciwiających się obostrzeniom epidemicznym. Było to kolejne takie zgromadzenie w tym mieście w ostatnim czasie i kolejna z tym związana interwencja policji. Podczas protestu policjanci interweniowali, wystawiając 32 mandaty i 101 wniosków o ukaranie do sądu.

Czytaj także:
policja pap 1200.jpg
"Zgromadzenie było nielegalne, zatrzymani wyzywali i szarpali policjantów". Rzecznik KGP o wydarzeniach w Głogowie

Zatrzymano sześć osób, a wylegitymowano 196. Trzy osoby - kobietę i dwóch mężczyzn - zatrzymano z powodu agresywnego zachowania wobec policji. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów.

Czytaj także:

Opinia Adama Niedzielskiego

Na antenie TVP Info szef resortu zdrowia pytany był o możliwość zakażenia koronawirusem w wyniku kontaktu policjanta ze śliną zatrzymanej, która w jego stronę plunęła. Wyjaśnił, że "wirus transmituje się tą drogą". - Jest to zatem bardzo realne zagrożenie - powiedział Niedzielski.

Poinformował, że na temat zajścia w Głogowie rozmawiał z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim. - Minister zobowiązał się do wyjaśnienia tego zajścia w trybie kontrolnym w standardowych procedurach, które obowiązują. Jestem przekonany, że działanie policjanta odbywało się w ramach standardowej procedury - powiedział szef resortu zdrowia.

Podkreślił, że "każda agresja wobec funkcjonariuszy policji jest agresją, która nie może mieć akceptacji". - Trudno nadawać tutaj barwę polityczną, bo to jest brak poszanowania jakichkolwiek reguł i prawa - ocenił Niedzielski.

jbt

Czytaj także

Od dziś nowelizacja kodeksu wykroczeń. Sprawdź, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 05:20
Od soboty wzrośnie wysokość mandatów m.in. za spacer z psem bez smyczy lub kagańca, sprzedaż papierosów nieletnim czy składowanie odpadów na posesji.
rozwiń zwiń