X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Właściciele siłowni i lokali gastronomicznych w Krakowie nie stosowali się do obostrzeń. Zajmie się tym prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 19:47
Prokuratura zbada w sumie kilkanaście spraw działających na terenie Krakowa lokali gastronomicznych i siłowni, które nie zastosowały się do obowiązujących w kraju obostrzeń - podała w poniedziałek małopolska policja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Drazen Zigic

Służby podsumowały kontrole, które od piątku do niedzieli przeprowadziły w 152 obiektach handlowych i 111 obiektach usługowych; funkcjonariusze sprawdzili też 44 hotele, 69 siłowni i 37 restauracje, a także 322 środki transportu komunikacji publicznej.

policja kogut shutterstock 1200.jpg
Wielkopolskie: nielegalne wesele na ponad 80 osób. Interweniowała policja i sanepid

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, nieprawidłowości ujawnione zostały m.in. w ośmiu lokalach gastronomicznych, w których - mimo obowiązujących w kraju obostrzeń - serwowano gościom posiłki na miejscu. - W związku z tymi nieprawidłowościami pouczonych zostało 85 osób, a wobec kolejnych 53 policjanci sporządzili dokumentację, która może zostać przesłana do sądu z wnioskiem o ukaranie za łamanie reżimu sanitarnego - wskazał rzecznik. Jak dodał, w pięciu przypadkach sprawę pod kątem popełnienia przestępstwa zbada prokuratura.

Siedem przypadków dotyczących siłowni zbada prokuratura

Kontrolom poddane zostały także siłownie. - Wobec 61 lekceważących epidemiologiczne obostrzenia osób przebywających w siłowniach policjanci sporządzili dokumentację, która może zostać przesłana do sądu z wnioskiem o ukaranie - poinformował Gleń. Siedem przypadków, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa powszechnego poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, zbada prokuratura.

Czytaj również: 

Mundurowi wciąż sprawdzają, czy osoby przebywające na kwarantannie, nie opuszczają miejsc izolacji; w miniony weekend przeprowadzili ponad 25 tys. takich kontroli. "W 386 przypadkach pod wskazanymi adresami nie zastano osób, wobec których prowadzone jest teraz postępowanie wyjaśniające" - podał rzecznik policji. Wskazał, że może ono skutkować w sądzie wysoką grzywną lub karą od sanepidu.

Ponadto funkcjonariusze mandatami ukarali 397 osób, które nie stosowały się do nakazu zasłaniania maseczką ust i nosa. Wobec 103 wnioski o ukarane skierowane zostaną do sądu; pouczenia udzielono kolejnym 20.

bartos

Czytaj także

"W walce z COVID-19 - polityka na bok". Apel Jana Mosińskiego do opozycji

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 08:30
- Zwracam się z prośbą do opozycji, by walce z koronawirusem odstawić politykę na bok, nie krytykować rządu tylko dlatego, że jest okazja, by zwołać konferencję prasową i coś powiedzieć. W walce z pandemią warto byłoby przyjąć zasadę "wszystkie ręce na pokład". Myślę, że tego Polacy od nas oczekują - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Jan Mosiński (PiS). Gościem "Dwóch stron" była również poseł Lewicy Wanda Nowicka. 
rozwiń zwiń