X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kompromitująca rola Adama Bodnara". Joanna Lichocka o działaniu RPO ws. Orlenu i Polska Press

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 19:50
- To, co w tej chwili mamy za pośrednictwem urzędu pana Bodnara, jest czymś kuriozalnym - powiedziała Joanna Lichocka, odnosząc się do informacji o wstrzymaniu przejęcia Polska Press przez Orlen po wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich.
Joanna Lichocka, Prawo i Sprawiedliwość
Joanna Lichocka, Prawo i SprawiedliwośćFoto: Magdalena Piejko

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało, że Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek RPO o wstrzymanie przejęcia przez Orlen Polska Press. Jak napisano w komunikacie, taką informację Rzecznik uzyskał telefonicznie w sekretariacie Wydziału Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu Okręgowego w Warszawie.

Niemieckie interesy

gazety.jpg
Przejęcie spółki Polska Press przez Orlen wstrzymane. Sąd uwzględnił wniosek RPO

-  Najwyraźniej Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że raz przejęte przez kapitał niemiecki na terenie Polski dobro powinno pozostać niemieckie - skomentowała tę informację Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych w rozmowie z portalem niezalezna.pl. Jak dodała "gdy to dobro niemieckie ma wrócić do Polski, wtedy należy robić wszystko, żeby to wstrzymać".

Czytaj także:

Jej zdaniem w tej sytuacji kompromitującą rolę odgrywa Adam Bodnar, który stoi na straży tych interesów.

Wiadomość na telefon

- Uważam, że niemożliwe jest zablokowanie kupienia przez polską firmę polskiej prasy. To, co w tej chwili mamy za pośrednictwem urzędu pana Bodnara, jest czymś kuriozalnym - powiedziała Lichocka.

EWrQPw6WsAAPSQm (1).jpg
"Nie zwalniamy tempa". Daniel Obajtek o rozwoju PKN Orlen

Poseł PiS zauważyła też, że na razie jest to "informacja na telefon" i należy oczekiwać wyroku i uzasadnienia decyzji na piśmie. Wyraziła również przekonanie, że prezes UOKiK odwoła się od wyroku.

Zdumiony szef Orlenu

Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest zdumiony tym, iż RPO ogłasza "rzekome postanowienie sądu, powołując się na jakąś rozmowę telefoniczną". Dodał, że jego firmę zdziwiłoby, gdyby sąd zdecydował się podjąć taką decyzję, nie mając kompletu dokumentów.

niezalezna.pl/fc

Czytaj także

UOKiK zaskoczony odwołaniem RPO ws. przejęcia Polski Press przez Orlen. "Decyzja wydana rzetelnie"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 13:03
Z zaskoczeniem przyjmujemy działanie Rzecznika Praw Obywatelskich związane ze złożeniem do sądu odwołania od decyzji wyrażającej zgodę na koncentrację Polska Press/PKN Orlen - oświadczyło Biuro Prasowe UOKiK w sobotę. Decyzja została wydała rzetelnie - zapewnił prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Obajtek: pierwsze pozwy zostały złożone. Będzie ich więcej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 10:35
Prezes PKN Orlen na łamach "Naszego Dziennika" poinformował, że złożył już pierwsze pozwy sądowe. Chodzi o publikacje medialne, w których pada jego nazwisko w kontekście niejasnych operacji na nieruchomościach czy sugestii przyjęcia korzyści majątkowych. - To są kłamstwa - zaznacza Daniel Obajtek i zapewnia, że pozwów będzie więcej.
rozwiń zwiń