X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przemysław Czarnek zaprzecza plotkom o likwidacji PAN. "Nikt nigdy w MEiN o tym nie wspomniał"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 18:37
 - To dorobek i pewne dziedzictwo, które trzeba po prostu rozwijać, a niektóre obszary trzeba wspierać i reformować - powiedział w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek Foto: twitter.com/Ministerstwo Edukacji i Nauki

- Polska Akademia Nauk służy Polsce od wielu lat. Wśród instytutów PAN są takie, które są wybitne również na forum międzynarodowym, jak np. Centrum Badań Kosmicznych, które współpracuje ściśle z amerykańską NASA i realizuje programy, na które również MEiN przeznaczyło środki finansowe. To jest rzeczywiście dorobek i pewne dziedzictwo, które trzeba po prostu rozwijać. Są również takie obszary działania PAN, które trzeba wspierać, trzeba reorganizować po to, żeby potencjał tam drzemiący jeszcze bardziej uwolnić na rzecz państwa polskiego – mówił szef MEiN w Radiu Maryja.

Czytaj także:
Czarnek free tt MEN-1200.jpg
"Wiele bardzo ciekawych propozycji". Czarnek o pomysłach dla szkół zawartych w Nowym Ładzie

Czarnek zaznaczył, że w ostatnich latach, zanim jeszcze objął urząd ministra, pojawiło się szereg projektów reformy PAN, w tym koncepcja, nad którą pracował obecny prezes PAN prof. Jerzy Duszyński.

Czytaj także:

Plotki o likwidacji

Minister zaprzeczył, jakoby planowano likwidację Polskiej Akademii Nauk. Podkreślił, że plotki rozsiewane przez prezesa Duszyńskiego wśród członków PAN na podstawie jakiegoś projektu Narodowego Programu Kopernikańskiego, który kompletnie nic nie ma z PAN, świadczą, że "na stanowisku jest człowiek, który po prostu do tego się nie nadaje i powinien oddać stery komuś, kto będzie myślał o przyszłości PAN".

- Pana prezesa Duszyńskiego trzeba zapytać wprost, czy jest w stanie wskazać jakikolwiek komentarz ministerstwa lub jakikolwiek projekt przepisu, który by świadczył, że są jakiekolwiek plany likwidacji PAN, a jeśli nie, to honor powinien zmuszać go do podania się do dymisji, bo nie od tego jest prezes PAN, żeby rozsiewać plotki fałszywe na temat tej bardzo ważnej instytucji – wskazał szef MEiN.

Czytaj także:
piontkowski dariusz .jpg
Wiceszef MEiN: klasyfikacja uczniów odbędzie się do końca czerwca, nie ma planu wydłużenia zajęć szkolnych

Narodowy Program Kopernikański 

Czarnek zwrócił uwagę, że Narodowy Program Kopernikański jest zupełnie czymś innym niż to, czym zajmuje się PAN.

- Mamy w 2023 r. 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, który jest najbardziej znanym polskim naukowcem na świecie. Ta rocznica skłania nas do tego, żeby opracować program wsparcia polskiej nauki po to, żeby dźwignąć ją zdecydowanie wyżej niż dzisiaj znajduje się w rankingach, również przy współpracy z wieloma polskimi wybitnymi naukowcami, zwłaszcza z obszaru nauk ścisłych, takich, które uprawiał Kopernik, a rozsianych po całym świcie z dorobkiem takim, który niekiedy przekracza i przewyższa dorobek niejednej polskiej uczelni – mówił Czarnek.

Minister dodał, że ma zostać stworzona "płaszczyzna w związku z urodzinami Kopernika, to nie ma nic wspólnego ani z PAN, ani z jej instytutami i broń Boże z jakąkolwiek likwidacją ani też reformą PAN".

jbt

Czytaj także

Czy pandemia wpłynie na kształt przyszłorocznej matury i egzaminu ósmoklasisty? Szef MEiN wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 20:22
- Skłaniamy się do tego, żeby kontynuować to, co jest na maturze i na egzaminie ósmoklasisty w tym roku - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń