X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powrót do nauki stacjonarnej jeszcze w kwietniu? Szef MEiN: nie chcę czekać do 1 września

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 12:17
- Kluczowe są dwa następne dni: wtorek i środa i te dane, które będziemy obserwować we wtorek i w środę, dane zarówno liczby zakażeń, dane dotyczące wolnych łóżek w szpitalach, wolnych respiratorów, czyli wydolności służby zdrowia - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zapowiedział, że jako pierwsze do zajęć stacjonarnych wrócą przedszkolaki i najmłodsi uczniowie.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Ministerstwo Edukacji i Nauki/Twitter

Szef MEiN pytany był w poniedziałek w telewizji wPolsce.pl o to, kiedy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. Odniósł się do wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który stwierdził, że nowy rok szkolny powinien rozpocząć się normalnie od września.

- My jesteśmy nawet chyba nie w połowie drugiego semestru obecnego roku szkolnego. Ja nie chcę czekać do 1 września. Chcę najszybciej jak to będzie możliwe spowodować, by uczniowie wszyscy wrócili do nauki stacjonarnej. Oczywiście, że jest to uzależnione od sytuacji pandemicznej, a tu w szczególności od wydolności systemu ochrony zdrowia - powiedział Przemysław Czarnek.

shutter free dziecko nauka zdalna 1200.jpg
Ograniczenie funkcjonowania szkół i przedszkoli. Opublikowano rozporządzenie

"Obserwowane tendencje dają nadzieję"

- Trzecia fala spowodowała, że musieliśmy na chwilę - mam nadzieję, że na chwilę - zawiesić stacjonarne nauczanie w klasach I-III, które uczyły się od 18 stycznia, i w przedszkolach, które uczyły się cały czas w formie stacjonarnej, ale te tendencje, które dziś obserwujemy dają nadzieję, że jeszcze w kwietniu przynajmniej stopniowo powrót do nauki stacjonarnej będzie możliwy, a w maju na szerszą skalę - wskazał.

Podkreślił, że "każdy tydzień, każde dwa tygodnie, każde pięć tygodni nauki stacjonarnej w tym roku jest na wagę złota".

Czytaj także:

"Kwiecień jest naprawdę realnym terminem powrotu do nauki stacjonarnej"

Jak mówił, pierwsze do nauki stacjonarnej wrócą przedszkolaki i najmłodsze roczniki uczniów szkół podstawowych. - Być może w systemie hybrydowym także pozostałe roczniki klas szkół podstawowych, jeśli oczywiście te tendencje, które obserwujemy od kilku dni się utrzymają - zaznaczył minister edukacji i nauki.

- Tutaj kluczowe są dwa następne dni: wtorek i środa i te dane, które będziemy obserwować we wtorek i w środę, dane zarówno liczby zakażeń, dane dotyczące wolnych łóżek w szpitalach, wolnych respiratorów, czyli wydolności służby zdrowia - wyjaśnił.

Wskazał, że te dwa najbliższe dni pokażą czy czasie świąt Wielkiej Nocy społeczeństwo wykazało się odpowiedzialnością i ograniczało kontakty, czy też nie.

- Jeśli te tendencje spadkowe będą się utrzymywać, to kwiecień jest naprawdę realnym terminem powrotu do nauki stacjonarnej - ocenił Przemysław Czarnek.

Zawieszone zajęcia stacjonarne

Zajęcia stacjonarne w szkołach, przedszkolach i żłobkach są zawieszone do 18 kwietnia.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

Od 29 marca zawieszone jest też, pod pewnymi wyjątkami, stacjonarne funkcjonowanie publicznych i niepublicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego, a także żłobków i klubów dziecięcych.

Dyrektorzy mają obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu i żłobku dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także dla dzieci pracowników medycznych, pomocy społecznej, służb porządkowych, mundurowych i oświaty. Zajęcia organizowane są na wniosek rodziców.

ms