X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Jerzy Zacharko. Wicestarosta tatrzański miał COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 09:15
W niedzielę wieczorem w Zakopanem w wieku 70 lat zmarł wicestarosta tatrzański Jerzy Zacharko. Działacz opozycyjny w czasie PRL, społecznik, współtwórca zakopiańskiej Solidarności chorował na COVID – powiedział starosta tatrzański Piotr Bąk.
Jerzy Zacharko miał 70 lat
Jerzy Zacharko miał 70 latFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

- Całe jego życie poświęcił pasji społecznej i pomagania ludziom, bo bardzo wielu osobom pomógł. Przez 40 lat angażował się w sprawy społeczne, od czasów powstania Solidarności w Zakopanem. Dla mnie osobiście był przyjacielem. Pracowaliśmy przez wiele lat razem. Najpierw był moim zastępcą jako wiceburmistrz Zakopanego, a następnie jako wicestarosta powiatu tatrzańskiego. Nigdy się na nim nie zawiodłem. Był to człowiek honoru i czynu. Wielka szkoda, że nie ma go już z nami - powiedział starosta tatrzański Piotr Bąk.

pap Łukasz Kmita 1200.jpg
Wojewoda małopolski nie wyklucza relokacji pacjentów. "Sytuacja jest bardzo trudna"

Jerzy Zacharko ukończył Technikum Budowy Instrumentów Lutniczych w Nowym Targu i choć był dobrze zapowiadającym się lutnikiem, swoje życie poświęcił pracy społecznej. Najpierw pracował w Spółdzielni Spożywców "Społem" w Zakopanem, gdzie współorganizował Komitet Organizacyjny Solidarności w Społem. W 1980 r. został przewodniczącym Komitetu, a następnie wiceprzewodniczącym Krajowej Komisji Koordynacyjnej Solidarności Pracowników Społem.

Po wprowadzeniu stanu wojennego Jerzy Zacharko został internowany. W latach 1986-1989 drukował podziemne wydawnictwa. W 1989 r. został wiceprzewodniczącym Tymczasowej Komisji Miejskiej NSZZ "Solidarność". W latach 2001-2006 był wiceburmistrzem Zakopanego, a od 2014 r. pełnił funkcję wicestarosty tatrzańskiego.

Został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

kmp

Czytaj także

Tłumy turystów na Krupówkach mimo obostrzeń. Sutkowski: uderzają w całe społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 13:12
- Jedni po poluzowaniu obostrzeń są spragnieni kultury, inni awantury. Ci pierwsi potrafią iść do teatru i zachować reżim sanitarny, a ci drudzy zachowują się rebeliancko, czym uderzają w całe społeczeństwo - powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych lek. med. Michał Sutkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oczekujemy odpowiedzialności". Wojewoda małopolski apeluje do turystów w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 19:25
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zaapelował podczas sobotniego briefingu w Zakopanem, aby turyści zachowywali się odpowiedzialnie i stosowali się do zasad reżimu sanitarnego.
rozwiń zwiń