X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aresztowania za serię włamań do bankomatów. Działali metodą "na wybuch"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 07:00
Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane za włamania do bankomatów poprzez ich wysadzenie w powietrze. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 38 do 43 lat, mieszkańcy województwa lubuskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/R.Classen

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu nadzoruje śledztwo dotyczące szeregu kradzieży z włamaniem popełnionych w okresie od 2 do 23 marca 2021 roku na terenie pięciu województw: wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Przedmiotem tych przestępstw były bankomaty placówek finansowych.

Ponad 1,5 mln złotych

wiezienie free więzienie free areszt free shutt 1200 .jpg
Bezwzględne więzienie za oszustwa "na policjanta". 30-latek trafi za kraty na 13 lat

Działania organów ścigania, w tym czynności operacyjne prowadzone przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, pozwoliły na ustalenie sprawców, którymi okazali się czterej mężczyźni: Mariusz G., Marek S., Sławomir B. oraz Krzysztof R.

Jak wynika z materiałów śledztwa, mężczyźni doprowadzili do wysadzenia w powietrze sześciu bankomatów. Do tego celu użyli łatwopalnego gazu, który po wpompowaniu do wnętrza bankomatu powodował jego eksplozję i uszkodzenie, co ułatwiło im dostęp do zgromadzonej w maszynie gotówki. Łupem sprawców padło łącznej ponad 1,5 mln złotych, a uszkodzone mienie to wartość blisko 200 tys. zł.

Zatrzymanym postawiono zarzuty

Shutterstock policja policjant 1200.jpg
Miejska spółka padła ofiarą oszustwa "na policjanta". Nieoficjalnie: 2 miliony strat

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mężczyźni zostali zatrzymani w dniu 7 kwietnia 2021 roku. Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszeli zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu przy dokonaniu trzech kradzieży z włamaniem oraz dwukrotnego usiłowania zaboru pieniędzy z bankomatów, przy zastosowaniu metody "na wybuch". Stawiane zarzuty obejmują także uszkodzenie mienia oraz działania w warunkach powrotu do przestępstwa - recydywy.

Czytaj także:

Ponadto w trakcie przeszukań, funkcjonariusze policji znaleźli i zabezpieczyli telefony komórkowe, butlę gazową oraz samochód marki Porsche Cayenne, którym poruszali się podejrzani podczas popełnienia zarzucanych im przestępstw, a także pieniądze w kwocie 100 tys. euro.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował areszt wobec wszystkich podejrzanych na okres 3 miesięcy.

st

Czytaj także

Wysadzili bankomat, szuka ich policja

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 15:34
Policja szuka złodziei, którzy wysadzili bankomat w Babimoście
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napad na stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą. Policja szuka sprawców

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 15:06
Policjanci szukają sprawców napadu na jedną ze stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). - Przestępcy sterroryzowali pracownicę i zabrali z kasy pieniądze z utargu - poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
rozwiń zwiń