X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę. Ks. Cisło: życzę bezpiecznych wyjazdów i szczęśliwych powrotów

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 21:56
XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbył się w niedzielę - mimo pandemii ograniczającej także ruch pielgrzymkowy - na Jasnej Górze w Częstochowie.
Motocykliści z całej Polski przybyli na XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty połączony z Pielgrzymką Motocyklistów na Jasną Górę.
Motocykliści z całej Polski przybyli na XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty połączony z Pielgrzymką Motocyklistów na Jasną Górę.Foto: PAP/Waldemar Deska

Mszą świętą odprawioną na jasnogórskich błoniach zainaugurowano jednocześnie tegoroczny sezon motocyklowy. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemar Cisło.

Czytaj także:
ksiądz free 1200.jpg
Co daje nowa ewangelizacja? Ks. Gruszka: przede wszystkim nowe sposoby głoszenia Słowa Bożego

- Dziękuję wam, moi drodzy, za to, że tu jesteście, wielu z naszych przyjaciół z różnych powodów nie przyjechało, szanujemy ich decyzję, ale dziękuję wam gorąco za wasze świadectwo, bo odważnych chrześcijan będzie trzeba coraz więcej. To między innymi od was zależy, czy pozwolimy - jak chce tego wielu - uczynić z naszego Kościoła "Kościół milczenia", zamknięty w zakrystii i przepraszający, że żyje, czy powtórzymy za Prymasem Tysiąclecia: Non possumus – nie możemy, dalej nie można - powiedział ks. Waldemar Cisło, cytowany przez biuro prasowe Jasnej Góry.

Modlitwa o bezpieczną jazdę

- W ten piękny dzień Bożego Miłosierdzia i dzisiaj, i na cały ten sezon, który rozpoczynacie, życzę wam bezpiecznych wyjazdów i szczęśliwych powrotów dla was i dla waszych najbliższych. Proszę was, bądźcie roztropni, bo wiecie, ile wypadków, musicie uważać nie tylko za siebie, ale i za innych – podkreślił.

- Przyjechałem tak jak wszyscy motocykliści na rozpoczęcie sezonu, i oby ten sezon bez żadnego wypadku i upadku przeżyć – powiedział Marcel, jeden z uczestników pielgrzymki. - Jeżdżę na motorze od trzech lat za namową małżonki. Małżonka jeździ od 17. lat. Na drogach trzeba uważać, po takiej zimie na drodze jest dużo piachu, mułu. Dzisiaj jest dużo maszyn w Częstochowie, bo jak co roku na Jasnej Górze jest ich poświęcenie - dodał.

Czytaj także:

Zlot motocyklistów

Czytaj także:
łagiewniki sanktuarium Bazylika Bożego Miłosierdzia free shutter 1200.jpg
"Jesteśmy wezwani do miłosierdzia". Dziś w Kościele katolickim Niedziela Miłosierdzia Bożego

Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Tradycyjnie spotkanie miało też charakter patriotyczny i charytatywny: było wyrazem pamięci o Polakach pomordowanych na Kresach i solidarności z rodakami żyjącymi na Wschodzie.

Patron spotkania, ks. Zdzisław Peszkowski (1918-2007) był sanoczaninem; uczestnikiem kampanii wrześniowej 1939 r. Wzięty do niewoli sowieckiej, był więziony w obozie w Kozielsku, Pawliszczew Borze i Griazowcu. Z Armią Andersa przeszedł szlak bojowy od ZSRR przez Bliski Wschód, Włochy i Anglię. Po II wojnie światowej studiował na Zachodzie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1954 r. Wykładał teologię pastoralną, literaturę i język polski. Opublikował ponad 100 pozycji z zakresu teologii, historii Polski, literatury i filozofii.

W połowie lat 90. został kapelanem m.in. Rodzin Katyńskich. Był założycielem i prezesem Fundacji Golgota Wschodu. Walczył o pamięć o pomordowanych przez Sowietów. Dzięki jego staraniom udało się m.in. doprowadzić do końca budowę cmentarzy w miejscu pochówku polskich ofiar w Katyniu, Miednoje i Charkowie.

jbt

Czytaj także

Biskup Jacek Grzybowski: świat podtrzymują czciciele Bożego Miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 18:22
Biskup pomocniczy warszawsko-praski Jacek Grzybowski powiedział, że świata na swoich barkach nie trzymają wielcy politycy i armie, ale czciciele Bożego Miłosierdzia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejmująca homilia biskupa Libery. "Powinno nas dziś bardzo boleć, że tak wielu odchodzi od Chrystusa"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 21:29
- Dziś jest Święto Miłosierdzia, tak upragnione przez samego Jezusa - mówił bp Libera i zaapelował do wiernych: "Trzeba więc nam kochani dziś wejść w to pragnienia Jezusa, którego serce palą płomienie Miłosierdzia". Podkreślił, że "każdy z nas ma co ofiarować Panu Bogu - tyle dusz, tyle spraw, tyle przegranych, tyle ran".
rozwiń zwiń