X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Biskup Jacek Grzybowski: świat podtrzymują czciciele Bożego Miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 18:22
Biskup pomocniczy warszawsko-praski Jacek Grzybowski powiedział, że świata na swoich barkach nie trzymają wielcy politycy i armie, ale czciciele Bożego Miłosierdzia.
Msza święta - zdj. ilustracyjne
Msza święta - zdj. ilustracyjneFoto: wideonet/ Shutterstock

Przy ołtarzu polowym Domu Świętej Faustyny w Ostrówku biskup Grzybowski przewodniczył mszy świętej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W homilii podkreślił znaczenie modlitwy anonimowych czcicieli Bożego Miłosierdzia.

- Świata na swoich barkach nie trzymają wielcy politycy z pierwszych stron gazet, wielkie koncerny i wielkie armie, świat na barkach trzymają nieznani, bezimienni, rozproszenie po wiecie czciciele Bożego Miłosierdzia, starajmy się, aby być w tej wspólnocie niewidzialnych, ale prawdziwych czcicieli Boga, podtrzymujących świat w istnieniu - mówił.

Czytaj także:
1200_modlitwa_shutterstock.jpg
Bp Romuald Kamiński: starajmy się, by poprzez czyny nasze życie miało wymiar świętości

Czytaj także:

Posłuchaj
00:25 11012302_2.mp3 Bp Jacek Grzybowski: świat podtrzymują czciciele Bożego Miłosierdzia (IAR)

Obojętność

Biskup Jacek Grzybowski zwrócił uwagę, że największym smutkiem napawa Boga obojętność.

- To nie przeciwnicy Kościoła, nie przeciwnicy i bluźniercy imienia Jezusa, tylko oziębli, ci dla których orędzie Boga jest po prostu obojętne - wskazywał. Jak wyjaśniał biskup Grzybowski są nimi ci, którzy nie zwracają uwagi na sakramenty, życie Kościoła i wszelkie przejawy wiary.

Dom Świętej Faustyny w Ostrówku ro miejsce, gdzie w latach 1924-25 przebywała Helena Kowalska jako pomoc domowa w rodzinie Aldony i Samuela Lipszyców, przygotowując się do życia zakonnego.

jbt

Czytaj także

Niedziela Słowa Bożego. Abp Gądecki: bez umiłowania Pisma Świętego nie ma zrozumienia Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 02:10
- Niedziela Słowa Bożego to iskra, która powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Cały kościół przeżywa dziś Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną w 2019 roku przez papieża Franciszka. Ojciec Święty pragnął, aby dzień ten był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Jędraszewski: dzięki łasce wiary otrzymujemy nowe życie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 14:59
Arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział, że życie wieczne zaczyna się w chwili, w której człowiek poznaje prawdziwego Boga i jego syna Jezusa Chrystusa. Metropolita krakowski wygłosił homilię podczas mszy świętej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
rozwiń zwiń