X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Plebiscyt "Nieprzeciętni". Hanna Dołęgowska: chodzi o ponadprzeciętne zaangażowanie w życie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 09:34
- Szukamy ludzi aktywnych, którym się chce. Taki którzy mają nieprzeciętne umiejętności albo niezwykłą pasję. Przede wszystkim chodzi o ponadprzeciętne zaangażowanie w życie - powiedziała o plebiscycie Hanna Dołęgowska, dyrektor radiowej "Czwórki".
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2020
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2020Foto: mat. pras.

"Nieprzeciętni" to plebiscyt adresowany do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Trwa tegoroczna odsłona wydarzenia. Od 22 marca do 18 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów między 18. a 35. rokiem życia.

Majki Kowalski, _1200_.jpg
Michał "Majki" Kowalski w kapitule "Nieprzeciętnych"

"Nieprzeciętne umiejętności"

Hanna Dołęgowska powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 o założeniach konkursu "Nieprzeciętni". - Szukamy ludzi aktywnych, którym się chce. Taki którzy mają nieprzeciętne umiejętności albo niezwykłą pasję. Przede wszystkim chodzi o ponadprzeciętne zaangażowanie w życie. Wśród laureatów z ubiegłych lat są młodzi naukowcy, działacze samorządów studenckich czy różnego rodzaju grup charytatywnych - powiedziała.

- Najważniejsze jest dla nas to, że ten plebiscyt kreują odbiorcy „Czwórki” czyli młodzi ludzie. Można zgłosić się samodzielnie, można zgłosić kogoś innego. W 2020 roku Nieprzeciętnym został 19-latek z wybrzeża, którego zgłosili dziadkowie. On zajmuje się szeroko rozumianą nauką połączoną z kosmosem. Tworzy różnego rodzaju sondy, które mają być tam wysyłane - dodała.

Czytaj także:

Dyrektor "Czwórki" podkreśliła można pomyśleć o samodzielnym zgłoszeniu własnego działania. - Do plebiscytu warto zgłosić się też samemu. W naszej kulturze nie jest jeszcze rozpowszechnione to, że chwalimy się tym co robimy. Nawet jeśli nie chcemy chwalić się sobą, to może chcemy pokazać środowisko w jakim działamy czy zaprezentować swoją dziedzinę - powiedziała.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
23:28 PR24_mp3 2021_04_11-09-06-46.mp3 Hanna Dołęgowska o plebiscycie "Nieprzeciętni" ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor radiowej Czwórki)

Data emisji: 11.04.2021

Godzina: 09:06

dz

Czytaj także

Arkadiusz Andrejkow - Nieprzeciętny malujący "deskale"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 13:49
W 2020 roku głosami naszych słuchaczy Arkadiusz Andrejkow zdobył w czwórkowym plebiscycie tytuł Nieprzeciętnego. W tym roku laureat zasiądzie w kapitule wydarzenia. Jak sam zdradza, ma obawy, że tegoroczna decyzja będzie szczególnie trudna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepewność w wielkim mieście. "Ważna jest empatia społeczna"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 20:47
- Wciąż w wielu urzędach występują bariery architektoniczne - dla osób z niepełnosprawnością ruchową, a także bariery komunikacyjne i informacyjne, które dotykają osoby z niepełnosprawnością słuchu bądź wzroku - tłumaczyła Izabela Sopalska-Rybak z Fundacji Kulawa Warszawa, zasiadająca w kapitule Nieprzeciętnych 2021. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. Co słychać u uczestników z poprzednich lat?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 07:00
Ruszyła kolejna odsłona Plebiscytu Nieprzeciętni 2021, w którym szukamy ludzi o niebanalnych pasjach.  Zanim poznamy tegorocznego zwyciężcę, sprawdzamy co słychać u dobrych znajomych.
rozwiń zwiń