X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lokalny portal szerzył fake newsa o kandydatce na prezydenta Rzeszowa. Ewa Leniart wygrała proces

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 19:18
Kandydująca w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa wojewoda podkarpacka Ewa Leniart poinformowała, że wygrała proces wyborczy z wydawcą jednego z rzeszowskich portali internetowych.
Ewa Leniart
Ewa LeniartFoto: twitter.com/Ewa Leniart

Jak wyjaśniła w piątek na konferencji prasowej przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie, chodzi o artykuł, który sugerował, że jest przeciwko budowie południowej obwodnicy Rzeszowa.

Czytaj także:
Ewa Leniart forum 1200.jpg
"Wierzę, że zwycięży". Radosław Fogiel o kandydaturze Ewy Leniart na prezydenta Rzeszowa

- Wydawca został zobowiązany do niezwłocznego opublikowania sprostowania w tej sprawie. Myślę, że wielokrotnie udowodniłam swoją działalnością, że poprawa infrastruktury drogowej, poprawa warunków komunikacyjnych miasta, regionu jest niezwykle ważna. Zawsze robiłam wszystko, żeby inwestycje niezbędne dla regionu miasta następowały – mówiła wojewoda.

Czytaj także:

Rzetelność dziennikarska

Ewa Leniart wyraziła nadzieję, że postanowienie sądowe nauczy wydawcę portalu, że "w swej pracy należy być rzetelnym".

Wojewoda przypomniała, że samorząd Rzeszowa składał do urzędu wojewódzkiego wniosek o budowę drogi południowej w 2017 r. Wówczas - jak mówiła Ewa Leniart - dokument był niekompletny. Kandydatka powiedziała, że dzwoniła w tej sprawie do urzędującego wówczas prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, aby złożył brakujące dokumenty, aby wniosek był kompletny pod względem formalnym.

- Otrzymałam odpowiedź, że pan prezydent jest w drodze od Warszawy i niestety, nie może się tą sprawą zająć – relacjonowała Ewa Leniart.

Czytaj także:
Andrzej Anusz 1200.jpg
Dr Andrzej Anusz o sytuacji politycznej w Rzeszowie: wybory samorządowe zawsze rządzą się swoimi prawami

Dodała, że wniosek o budowę południowej obwodnicy trafiał do urzędu wojewódzkiego jeszcze dwa razy i zawsze - jak zaznaczyła - zawierał "istotne" błędy formalne. - Jako organ administracji publicznej nie mogłam wydać decyzji z naruszeniem prawa. Dzisiaj potwierdził to sąd apelacyjny. Mam nadzieję, że ta nauczka będzie dobrze odebrana przez wydawcę. Rzetelność jest niezwykle ważna w pracy dziennikarskiej – stwierdziła wojewoda.


Wniosek ZRID

Czytaj także:
Forum Tadeusz Ferenc 1200.png
Wybory na prezydenta Rzeszowa. Ekspert wskazał kluczowy elektorat

Ewa Leniart zapowiedziała, że w poniedziałek p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak ma złożyć do urzędu wojewódzkiego wniosek ZRID na budowę południowej obwodnicy miasta.

- Widać, że to, co przez 3 lata nie mogło zostać zrealizowane, przy odpowiedniej determinacji, jest możliwe w krótkim czasie – przekonywała.

Wybory prezydenta Rzeszowa zaplanowane są na 9 maja br.

jbt

Czytaj także

"Wierzę, że zwycięży". Radosław Fogiel o kandydaturze Ewy Leniart na prezydenta Rzeszowa

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 09:06
- Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart jest naszym kandydatem na prezydenta Rzeszowa, wierzę, że jest najlepszym kandydatem i że zwycięży - podkreslił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń