X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje poseł PO Anna Wasilewska. Znamy datę i miejsce pogrzebu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 15:47
Pogrzeb zmarłej we wtorek poseł Anny Wasilewskiej odbędzie się w poniedziałek, 12 kwietnia, o godz. 12 na cmentarzu w Dywitach koło Olsztyna - poinformował szef warmińsko-mazurskich struktur PO Jacek Protas.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Wcześniej planowana jest msza święta w Olsztynie, jednak ma być przeznaczona wyłącznie dla najbliższych zmarłej poseł. - Wszystkich, którzy chcieliby pożegnać panią Wasilewską, zapraszamy na godz. 12 na cmentarz w Dywitach - powiedział Protas.

po_co_czytac_klasykow_1200.jpg
Anna Wasilewska: Calvino jest pisarzem, do którego wracam od wielu wielu lat

Anna Wasilewska zmarła we wtorek wieczorem. Jak napisali w czwartek na Facebooku jej bliscy, przyczyną śmierci były "komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji". "Prosimy Was o modlitwę, ciepłe myśli i dobrą energię, którą Ania zawsze emanowała i której nam teraz tak bardzo brakuje" - podkreślili. Podziękowali też personelowi szpitala MSWiA w Olsztynie za wsparcie, profesjonalną pomoc i opiekę.

Wspomnienia o zmarłej poseł znalazły się również w piątek na stronie Kancelarii Sejmu. "Jako parlamentarzystka szanowana za aktywność, merytoryczność oraz dążenie do kompromisów. Jak podkreślają współpracownicy śp. Anny Wasilewskiej, była blisko ludzi, starała się pomóc każdemu, kto szukał u niej wsparcia" - napisano.

***

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji w Sejmie zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji.

nw

Czytaj także

Pożegnanie Ewy Demarczyk. Artystka spoczęła w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 17:33
Fani i ludzie kultury pożegnali w środę zmarłą 14 sierpnia Ewę Demarczyk - "Czarnego Anioła" polskiej piosenki, jedną z najwybitniejszych osobowości polskich scen. Artystka spoczęła w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

36. rocznica pogrzebu ks. Jerzego Popiełuszki. "Władza wiedziała, że zmiany są nieuchronne"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:17
36 lat temu, 3 listopada 1984 roku, odbył się pogrzeb brutalnie zamordowanego błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Na Żoliborz ściągnęło od 600 tysięcy do miliona osób chcących ostatni raz pożegnać księdza. Była to jedna z największych antykomunistycznych manifestacji w polskiej historii.
rozwiń zwiń