X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja GOPR na Babiej Górze. Ratownicy sprowadzili cztery osoby

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 04:15
Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR ewakuowali cztery osoby, które po załamaniu pogody utknęły w rejonie Babiej Góry. Turyści doznali odmrożeń i byli w stanie hipotermii. Zostali sprowadzeni na Przełęcz Krowiarki.
Goprowcy apelują o planowanie tras górskich wycieczek adekwatnie do indywidualnych możliwości
Goprowcy apelują o planowanie tras górskich wycieczek adekwatnie do indywidualnych możliwościFoto: PAP/Łukasz Gągulski
tatry 1200 shutterstock.jpg
Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. TOPR wydał ostrzeżenia

O akcji ratunkowej, która rozpoczęła się po południu i zakończyła wieczorem, poinformowali na Facebooku przedstawiciele Grupy Beskidzkiej GOPR.

Czytaj także:

Zgłoszenie o czterech turystach, znajdujących się w rejonie szczytu Gówniak w masywie Babiej Góry, którzy potrzebują pomocy z powodu nagłego załamania się pogody, ratownicy otrzymali o godz. 15.30. W stronę poszkodowanych wyruszyli ratownicy dyżurni z Markowych Szczawin - pierwszy z nich był przy turystach już po godzinie.

tatry1200 (1).jpg
Koniec z wędrówkami po zmroku w Tatrach. "Są niebezpieczne dla turystów"

"Poszkodowani znajdowali się w hipotermii, mają odmrożenia kończyn górnych i dolnych I stopnia. W chwili dotarcia oraz zabezpieczenia termicznego i medycznego byli w stanie samodzielnie się poruszać. Na wypadek pogorszenia ich stanu w trakcie zejścia i konieczności transportu, ratownicy decydują się zadysponować wsparcie - do ratowników Sekcji Babiogórskiej wysłano SMS o prowadzonych działaniach ratunkowych" - podali goprowcy.

Sprawna ewakuacja

Jak opisywali, sprowadzanie turystów polegało przede wszystkim na nawigowaniu w trudnych warunkach i torowaniu drogi w głębokim śniegu. O godz. 17.30 do sprowadzanej grupy dołączyli pozostali ratownicy, którzy pomogli w dalszym torowaniu szlaku. W końcowym odcinku poszkodowani byli transportowani skuterem. O godz. 18 wszyscy bezpiecznie zostali ewakuowani na Przełęcz Krowiarki. W wyprawie ratunkowej udział wzięło 13 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR. Działania zakończono powrotem do stacji ratunkowej na Markowych Szczawinach o godz. 19.

Goprowcy po raz kolejny apelują o planowanie tras górskich wycieczek adekwatnie do indywidualnych możliwości oraz o właściwe przygotowanie - odpowiedni ubiór, wyposażenie plecaka i sprawdzanie aktualnych prognoz pogody.

"Wyruszając na szlak, zadbajcie o naładowaną baterię w telefonie i koniecznie zainstalujcie aplikację »Ratunek«" - wskazują.

pb

Czytaj także

Lawinowa "trójka" w Tatrach. Warunki tylko dla doświadczonych turystów

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 13:35
W wyższych partiach Tatr są dzisiaj bardzo trudne warunki turystyczne. Pokrywa śnieżna jest w jednych miejscach płytka, w innych- bardzo głęboka. Szlaki są przysypane kilkucentymetrową warstwą świeżego śniegu, pod którym zalega starszy, zmrożony, twardy śnieg bądź lód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed nami kolejna zimna noc. Temperatura może spaść nawet do -10 stopni Celsjusza

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 18:48
- Przed nami kolejna, ale ostatnia w najbliższym czasie noc z przymrozkami - prognozuje w czwartek synoptyk IMGW-PIB Jakub Gawron.
rozwiń zwiń