X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kukiz: Kaczyński ma większe szanse na przyciągnięcie mnie niż Gowin

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 00:14
- Największe szanse na przyciągnięcie mnie ma ten polityk, który ma chęć wprowadzenia w życie postulatów, z którymi przyszedłem do Sejmu. Większe moce sprawcze ma z pewnością prezes PiS Jarosław Kaczyński niż prezes Porozumienia Jarosław Gowin - powiedział w czwartek Paweł Kukiz.
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: Forum/Adam Chelstowski

Lider Kukiz'15 został zapytany na antenie Polsat News, z którym z Jarosławów - Kaczyńskim czy Gowinem - zamierza zawrzeć sojusz.

- Największe szanse na przyciągnięcie ma ta grupa, czy ten polityk, który ma moce sprawcze i chęć wprowadzenia w życie postulatów, z którymi przyszedłem do Sejmu w 2015 r., które odpartyjniają państwo, które kierują państwo na drogę państwa demokratycznego, a nie semidemokracji, w jakiej obecnie żyjemy. To jest ta grupa polityków, która ma moce sprawcze, by wprowadzić referenda, sędziów pokoju, ustawę antykorupcyjną - mówił Paweł Kukiz.

Czytaj więcej
kukiz 1200.jpg
"W tej chwili nie rozmawiamy o połączeniu, ale o konkretnych projektach". Paweł Kukiz o negocjacjach z PiS

- Takie moce sprawcze ma z całą pewnością większe prezes Kaczyński niż Jarosław Gowin - o tym doskonale wiemy. Ale w pewnych kwestiach warto połączyć siły z Jarosławem Gowinem, by jeszcze skuteczniej wzmocnić przekaz tych zmian, o których mówiłem - dodał.

"Jestem stworzony do zupełnie innych rzeczy"

Paweł Kukiz zapewnił, że chodzi mu o porozumienie programowe, a nie o koalicję. - Definicja koalicji jest prosta­ - koalicja jest to zespół różnych podmiotów, grup politycznych, które dążą do objęcia władzy lub posiadają tę władzę w celu administrowania państwem, w celu obejmowania ministerstw, synekur, resortów, spółek Skarbu Państwa - mówił.

- Mnie osobiście to nie interesuje. Ja nie jestem administratorem, ja jestem stworzony do zupełnie innych rzeczy, są znacznie lepsi ludzie ode mnie, którzy są lepszymi zarządzającymi, managerami. Ja jestem człowiekiem, który niesie idee mające naprowadzić Polskę na drogę państwa demokratycznego - dodał.

Wskazywał, że porozumienie ma polegać na "ustawie za ustawę" - za poparcie jednego projektu ustawy autorstwa Kukiz'15 przez PiS, Kukiz'15 udzieli poparcia jednemu projektowi ustawy autorstwa PiS.

Możliwe dalsze spotkania

Polityk przekazał, że w tym momencie opracowywane są projekty Kukiz'15 by "było one do zaakceptowania i do głosowania przez PiS w każdej chwili".

Czytaj więcej
Bartłomiej Biskup 1200.jpg
Rozmowy prezesa PiS z Pawłem Kukizem. Bartłomiej Biskup: na stole mogą leżeć różne scenariusze

- Natomiast pytanie pozostaje takie (ja nie znam odpowiedzi): wsparcia przy których ustawach będzie oczekiwał ode mnie prezes Kaczyński? Bo jeśli będzie to projekt ustawy "o nałożeniu podatku za oddychanie" to ja tego nie podpiszę, no i wtedy mogę zapomnieć o swojej ustawie antykorupcyjnej - mówił.

Poseł poinformował, że w przyszłym tygodniu "być może" spotka się z Jarosławem Kaczyńskim, a także Jarosławem Gowinem. Z prezesem Porozumienia - jak poinformował - miałby ustalić "sześć wspólnych postulatów, w których wzajemnie będą się wspierać bez względu na miejsce, w którym będą na scenie politycznej".

jp

Czytaj także

Prof. Rafał Chwedoruk: polityczna droga Pawła Kukiza jest karkołomna

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 16:00
- Polityczna droga, jaką obrał Paweł Kukiz, to jedna z najbardziej karkołomnych dróg, jeśli chodzi o dobór politycznych partnerów - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń