X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent podpisał pięć ustaw. Nowelizacji doczekało się m.in. prawo celne

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 19:37
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa celnego. Ma ona usprawnić wydawanie decyzji dotyczących należności celnych i podatkowych oraz opłat paliwowej i emisyjnej w związku z importem towarów.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

W informacji Kancelarii Prezydenta podano, że nowelizacja Prawa celnego "przewiduje odpowiednie stosowanie do postępowań w sprawie określenia należności podatkowych oraz opłaty paliwowej i opłaty emisyjnej określonych przepisów prawa celnego, umożliwiając tym samym przeprowadzenie jednego postępowania i wydanie jednej decyzji w sprawach związanych z importem".

pałac prezydencki shutter 1200.jpg
Strategia walki z COVID-19. Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej

Zmiany obejmują między innymi uproszczenie procesu ubiegania się o wpis do wykazu gwarantów uprawnionych do udzielania gwarancji składanych jako zabezpieczenie pokrycia kwot wynikających z długów celnych oraz o wpis na listę agentów celnych, zmianę organu prowadzącego wykaz gwarantów, a także doprecyzowanie przepisów o postępowaniach w sprawach celnych. Nowelizacja przewiduje też odformalizowanie i uproszczenie procedury prowadzenia spraw z zakresu gier hazardowych.

Kancelaria Prezydenta podała, że "ustawa wchodzi w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie miesiąca od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem zmiany w ustawie o doręczeniach elektronicznych, która wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2021 roku oraz zmian w ustawie o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku".

Prezydent podpisał dzisiaj ogółem pięć ustaw. Oprócz nowelizacji Prawa celnego, to nowelizacje ustaw: o transporcie drogowym, o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, o podatku akcyzowym i o transporcie kolejowym.

bartos

Zobacz więcej na temat: POLSKA Andrzej Duda prawo

Czytaj także

"Dziękujemy za wielką ofiarę". Prezydent złożył hołd zmarłym pracownikom służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:31
- Oddajemy dziś hołd pracownikom służby zdrowia, którzy oddali życie w walce z koronawirusem oraz wszystkim inny osobom, które każdego dnia mężnie stają do walki z epidemią - powiedział w środę podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Zdrowia prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń