X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brak aresztu dla Leszka Czarneckiego. Jest odpowiedź warszawskiej prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 17:26
Nie będzie aresztu dla biznesmena Leszka Czarneckiego. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił zażalenie prokuratury na grudniową decyzję sądu niższej instancji o odmowie zastosowania tego środka zapobiegawczego. W opublikowanym komunikacie Prokuratura Regionalna w Warszawie oceniła decyzję sądu jako błędną.
Leszek Czarnecki
Leszek Czarnecki Foto: PAP/Jakub Kamiński

Śledczy zwrócili uwagę, że oba sądy uznały, iż zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa zarzucanego Leszkowi Czarneckiemu. Podejrzanemu grozi za nie kara do 15 lat pozbawienia wolności. Zdaniem prokuratury decyzja sądu jest "przejawem nieproporcjonalnie łagodnego potraktowania" biznesmena i jednego z kluczowych podejrzanych.

czarnecki leszek pap 1200 .jpg
Nie będzie aresztu dla Leszka Czarneckiego. Sąd oddalił zażalenie prokuratury

"Decyzja taka została podjęta mimo że sądy obu instancji uznały, że zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa zarzucanego Leszkowi Cz. Chodzi przy tym o czyn zagrożony wysoką karą aż do 15 lat pozbawienia wolności, co stanowi samoistną przesłankę stosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania" – czytamy w oświadczeniu przekazanym portalowi tvp.info.

Prokuratura zauważa, że brak postanowienia o tymczasowym aresztowaniu Czarneckiego uniemożliwi wystawienie za nim listu gończego oraz Europejskiego nakazu aresztowania. "Oznacza to, że prokurator zostaje pozbawiony realnej możliwości pociągnięcia w najbliższym czasie Leszka Cz. do odpowiedzialności za zarzucane mu przestępstwa" – podkreślono w komunikacie.

Czytaj także: 

Prokuratura podejrzewa Leszka Czarneckiego między innymi o popełnienie oszustw na kwotę ponad 130 milionów złotych wobec klientów banku, którzy za pośrednictwem instytucji kupili obligacje spółki windykacyjnej GetBack. Idea Bank prowadził sprzedaż bez zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

Dzisiejsza decyzja sądu jest prawomocna.

dn/IAR/tvp.info

Czytaj także

Ziobro: w postępowaniu przygotowawczym ws. afery GetBack zabezpieczyliśmy 400 milionów złotych

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 14:37
- Było to możliwe dzięki przepisom dot. rozszerzonej konfiskaty finansowej. Kończymy bardzo istotny element śledztwa ws. kilku tys. osób pokrzywdzonych, a aktem oskarżenia objęto 16 osób  - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń