X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Müller: nie mówimy o masowych kontrolach w punktach szczepień

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 21:44
- NFZ przeprowadza kontrole w punktach szczepień, jeżeli dostanie sygnał o nieprawidłowościach; nie mówimy o masowych kontrolach - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pa-ka5000 / Shutterstock.com

Müller został zapytany w Polsat News, czy rząd planuje masowe kontrole w punktach szczepień.
- Nie, jeżeli chodzi o kontrole, to jeśli dostajemy takie sygnały (o nieprawidłowościach), to, oczywiście, NFZ je przeprowadza, ale nie mówimy tu o masowych kontrolach. Przede wszystkim celem jest, aby program był realizowany skutecznie - odpowiedział rzecznik rządu.

forum szczepienia 1200.jpg
Michał Dworczyk: do końca kwietnia chcemy zaszczepić wszystkich powyżej 60. roku życia

Podkreślił, że jeżeli ktoś będzie zaszczepiony bez skierowania lub ze złamaniem przepisów prawa, to NFZ ma prawo nie zapłacić za taką procedurą, a także wręczyć karę. - Ale każdy przypadek będzie analizowany przez NFZ, a stosowana kara - proporcjonalna do skali przewinień - dodał.

Czytaj także:

Müller przekazał też, że masowe szczepienia będą realizowane w maju. - Spodziewam się, że w maju dojdzie też do szerokiego otwarcia systemu szczepień - dodał

dn

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: w kwietniu możliwe szczepienie milionów Polaków

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 08:20
- Okres świąteczny jest dość specyficzny, jeśli chodzi o testowanie Polaków. Widzimy, że tych zleceń jest zdecydowanie mniej niż w poprzednich dniach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że liczba szczepień wzrośnie w związku z nowymi dostawami szczepionek.
rozwiń zwiń