X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krajowy Plan Odbudowy. Rząd zajmie się dokumentem pod koniec kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 19:49
Jak zapowiada wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, rząd zajmie się Krajowym Planem Odbudowy pod koniec bieżącego miesiąca. Dokument jest podstawą do skorzystania z Funduszu Odbudowy, z którego Polska otrzyma 58 mld euro na dotacje i pożyczki. Do końca kwietnia KPO powinien trafić do Komisji Europejskiej, która podda go ocenie. Dokument był tematem wideokonferencji premiera Mateusza Morawieckiego z marszałkami województw oraz Radą Dialogu Społecznego.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/poslkiprogramkolejowy

Wiceminister Waldemar Buda powiedział Polskiemu Radiu, że plan reform i projektów w celu odbudowy gospodarki po pandemii jest poddawany wielu korektom. - Premier dzisiaj zadeklarował przede wszystkim, że samorządy, czy też Komisja Wspólna Rządu i Samorządu będzie uczestniczyła w komitecie monitorującym, który będzie nadzorował wdrażanie KPO. Czyli włączymy na poziom wdrażania również samorządy. Premier zadeklarował również, co bardzo ważne, zasadnicze zwiększenie środków na koleje regionalne, ponieważ wszyscy czujemy, że od wielu lat dla wielu osób droga do pracy to jest droga koleją miejską albo regionalną - tłumaczył Waldemar Buda.


Posłuchaj
00:26 11004813_1.mp3 Waldemar Buda: premier dzisiaj zadeklarował przede wszystkim, że samorządy będą uczestniczyły w komitecie monitorującym, który będzie nadzorował wdrażanie KPO. (...) Premier zadeklarował również, zasadnicze zwiększenie środków na koleje regionalne (IAR)

 

Postulat dotyczący transportu szynowego podczas zakończonych 2 kwietnia konsultacji społecznych zgłaszała między innymi Unia Metropolii Polskich. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej przyznał jednocześnie, że trwające prace nad KPO wpłyną na to, kiedy ponad 200-stronicowy dokument trafi pod obrady rządu.

Czytaj także:

Termin do końca kwietnia

- Zakładam, że to będzie ostatni tydzień kwietnia. Bo te prace będą trwały do samego końca. Wobec tego myślę, że druga połowa kwietnia to będzie u nas ten proces legislacyjny, wewnętrzny. Czyli Komitet ds. Ekonomicznych, Komitet Stały Rada Ministrów, a ostatecznie Rada Ministrów - to wszystko przed nami, za około 2 tygodnie, tak żeby dochować tego terminu 30 kwietnia - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Posłuchaj
00:20 11004813_2.mp3 Waldemar Buda: prace będą trwały do samego końca. Myślę, że druga połowa kwietnia to będzie proces legislacyjny (IAR)

 

Waldemar Buda dodał, że Komisja Europejska w roboczych spotkaniach sygnalizuje, iż przekazanie KPO do końca kwietnia to data "dość umowna". Jak mówił, są kraje, które zadeklarowały, że być może nie dotrzymają terminu. Wiceminister zapewnił jednak, że rząd chce dochować zobowiązania w tym zakresie. Komisja Europejska będzie miała dwa miesiące na ocenę KPO.

Z puli środków pochodzących z unijnego Funduszu Odbudowy dla Polski na wszystkie działania przewidziano niemal 24 miliardy euro w zakresie dotacji i ponad 34 miliardy w części pożyczkowej. Pieniądze w ramach Krajowego Planu Odbudowy będą inwestowane w pięciu obszarach: odporność i konkurencyjność gospodarki, zielona energia i zmniejszenie energochłonności, transformacja cyfrowa, zielona i inteligentna mobilność oraz efektywność, dostępność i jakość ochrony zdrowia.

st

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: Nowy Ład jest nastawiony na wspieranie rodzin

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 12:13
- Cały Nowy Ład jest nastawiony na to, żeby rodziny łatwiej powstawały, żeby przychodziły na świat dzieci i żeby to wszystko było dla przeciętnego Polaka, po prostu łatwiejsze czy realniejsze - powiedział wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z serwisem Albicla.com wyemitowanej w niedzielę w TV Republika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ci, którzy wyjdą z epidemii najsprawniej, wzmocnią swoją pozycję". Dr Żukowski o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 14:45
- Musimy sami uświadomić sobie naszą pozycję, a nie popadać w poczucie lęku, wstydu czy poczucia, że nic nie możemy, że nie możemy być podmiotowi - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski (Uniwersytet Warszawski), mówiąc o szansach wzrostu pozycji Polski w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń