X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Narodowy Program Szczepień. Rzecznik rządu: w tym tygodniu nastąpi znaczne przyspieszenie

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:04
- Jestem przekonany, że w tym tygodniu nastąpi znaczne przyspieszenie procesu szczepień - ocenił rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że w okresie świątecznym każdy punkt miał prawo wykonać tyle szczepień, ile jest w stanie zrealizować.
Zgodnie z zapowiedziami rządu, szczepienia przeciw COVID-19 mają znacznie przyspieszyć.
Zgodnie z zapowiedziami rządu, szczepienia przeciw COVID-19 mają znacznie przyspieszyć. Foto: PAP/Paweł Supernak

Piotr Müller pytany był, czy system szczepień radzi sobie z ich realizacją w sytuacji, gdy do Polski dociera więcej preparatów przeciw COVID-19.

PAP Szpital Narodowy szczepienie kolejka 1200.jpg
Zmiany w Szpitalu Narodowym. Od 7 kwietnia nowa organizacja szczepień

- Na taką ocenę pewnie przyjdzie czas za jakieś dwa tygodnie, kiedy będziemy mogli zobaczyć, jak sobie radzą poszczególne punkty szczepień - 6,5 tys. punktów w całej Polsce - powiedział. Dodał, że w "procesie tym mają także pomóc punkty masowego szczepienia, które powstają w każdym powiecie".

Okres świąteczny

Polityk odniósł się również do mniejszej liczby szczepień wykonywanych podczas świąt. Podkreślił, że to punkty szczepień, np. działające przy POZ, deklarują, ile mogą danego dnia wykonać zabiegów.

- My możemy oczywiście – teoretycznie przynajmniej – wpisać te terminy szczepień odgórnie, natomiast one muszą być rzeczywiście zrealizowane, więc nie ma co zakrzywiać rzeczywistości. Każdy punkt miał prawo zrealizować w okresie świątecznym tyle szczepień, ile jest w stanie ich zrealizować - powiedział.

Znaczne przyspieszenie

- Jestem przekonany, że w tym tygodniu nastąpi znaczne przyspieszenie. Okres świąteczny zawsze jest trudniejszy dla służby zdrowia, która przecież od roku jest na pełnych obrotach i rozumiem, że w okresie świątecznym nie wszystkie punkty POZ chciały realizować szczepienia w maksymalnym zakresie, ale nadrobią to w tym tygodniu - podkreślił Piotr Müller.

as

Czytaj także

"Problemem nie jest infrastruktura, ale niedobór kadry medycznej". Müller o programie szczepień

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 10:18
– Celem jest (...), aby do końca czerwca zrealizować 20 mln szczepień. Liczymy na to, że w II kwartale program szczepień się rozpędzi, a do końca sierpnia będą zaszczepione wszystkie osoby, które złożyły taką deklarację – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z obostrzeniami? Rzecznik rządu wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 15:00
- Jutro albo pojutrze rząd przekaże informacje w sprawie ewentualnego przedłużenia obowiązujących obostrzeń epidemicznych oraz zakresu tego przedłużenia. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że decyzja zostanie podjęta na podstawie danych dotyczących zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń