X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czarnek: nie trwają żadne prace dot. likwidacji Polskiej Akademii Nauk

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 23:10
-  Nie wiem na jakiej podstawie pan prezes Jerzy Duszyński wyciąga wnioski, jakoby Polska Akademia Nauk była zagrożona, a ja miałbym ją likwidować. Takie autolęki są dość dziwne - powiedział portalowi tvp.info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Adam Chelstowski / Forum

Portal OKO.press poinformował, że Narodowy Program Kopernikański miałby być nową instytucją, która zastąpi Polską Akademię Nauk. Jej prezes prof. Jerzy Duszyński napisał list do dyrektorów instytutów i wydziałów PAN. Zaznaczył w nim, że NPK jest inicjatywą, która "powstaje bez najmniejszych konsultacji z instytucjami reprezentującymi naukę w Polsce".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Czarnek free tt MEN-1200.jpg
"Wiele bardzo ciekawych propozycji". Czarnek o pomysłach dla szkół zawartych w Nowym Ładzie

"Dziwne autolęki"


Projekt, jak napisał szef Polskiej Akademii Nauk, tworzy "tajemnicze grono zaufanych współpracowników ministra Przemysława Czarnka" i miałby on "zostać pozbawiony autonomii posiadanej przez PAN". 

- W ministerstwie nie trwają żadne prace dotyczące likwidacji Polskiej Akademii Nauk. Nie wiem na jakiej podstawie pan prezes Duszyński wyciąga wnioski, jakoby Polska Akademia Nauk była zagrożona, a ja miałbym ją likwidować. Takie autolęki pana prezesa są dość dziwne - skomentował Przemysław Czarnek w rozmowie z portalem tvp.info.

"Skąd Pan bierze te rewelacje?"

Jak dodał, jeśli prof. Jerzy Duszyński ma wątpliwości, to "mógłby zgłosić je do ministerstwa". Zdaniem ministra, prezes PAN pisze "o sprawach, które kompletnie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością". - Ja chętnie bym się z nim spotkał. Pana prezesa Duszyńskiego bardzo szanuję, mam z nim dobry kontakt - podkreślił.

Wcześniej odnosząc się do tej sprawy szef resortu edukacji i nauki napisał na Twitterze: "Gdyby to był Prima aprilis... Ale nie jest. Panie Prezesie PAN, skąd Pan bierze te rewelacje? I dlaczego w ogóle chodzi Panu po głowie myśl o likwidacji PAN? Czyżby rzeczywiście były jakieś powody? Ja ich nie znam.".

ms, tvp.info

Czytaj także

List otwarty w obronie prof. Budzyńskiej. Szef MEiN: nauczyciel ma prawo do wyrażania swoich przekonań

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 17:54
- Nauczyciel akademicki ma prawo do wyrażania swoich przekonań światopoglądowych, filozoficznych i religijnych w życiu publicznym - podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, dziękując sygnatariuszom listu otwartego w sprawie prof. Ewy Budzyńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiele bardzo ciekawych propozycji". Czarnek o pomysłach dla szkół zawartych w Nowym Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 22:06
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwołał się na antenie TVP Info do tematu Nowego Ładu. Podkreślił, że znajdą się w nim również nowe sposoby nauczania.
rozwiń zwiń