X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Anna Wasilewska. Poseł Koalicji Obywatelskiej miała 63 lata

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 21:40
Nie żyje Anna Wasilewska - poinformował we wtorek lider PO Borys Budka. Polityk Koalicji Obywatelskiej miała 63 lata. Związana z Olsztynem poseł w Sejmie zasiadała drugą kadencję. Zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.
Anna Wasilewska nie żyje
Anna Wasilewska nie żyjeFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

"Wielka strata... Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia..." - napisał Budka na Twitterze.

Polityk pożegnali za pośrednictwem mediów społecznościowych działacze Koalicji Obywatelskiej i innych klubów parlamentarnych. "Zapamiętam Ją jako osobę wolną od partyjnej zaciekłości, ciężko pracującą dla Polski" - napisał wicepremier Jarosław Gowin.

 "Nasza koleżanka. Serdeczna, pogodna i życzliwa. Za szybko Aniu! Śpieszmy się kochać ludzi..." - podkreślił poseł Michał Szczerba. "Zawsze uśmiechnięta, otwarta i po prostu dobra. Trudno nam w to uwierzyć" - napisała Agnieszka Pomaska, a Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że Anna Wasilewska była "zawsze uśmiechnięta, życzliwa i zaangażowana w pomoc innym".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
kprm jan waszkiewicz pogrzeb 1200.jpg
"Wizjoner i człowiek Solidarności", "wybitny samorządowiec". Pożegnanie prof. Jana Waszkiewicza

"Ciepła, życzliwa osoba"

"Ze smutkiem żegnamy Panią Poseł Annę Wasilewską. Rodzinie i Najbliższym składam wyrazy współczucia. R.I.P" - to z kolei post z Twittera rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej.

Iwona Arent (PiS) podkreśliła na Twitterze: "ciepła, życzliwa i mądra osoba. Miała wielkie serce dla ludzi a szczególnie dzieci niepełnosprawnych". "Rodzinie i bliskim składam szczere kondolencje. Niech Dobry Bóg przygarnie Cię Aniu do serca" - dodała.

"Zmarła Pani Poseł Anna Wasilewska. To była bardzo ciepła, życzliwa osoba. Szczere wyrazy współczucia dla wszystkich Bliskich" - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.


"Dziś odeszła od nas Anna Wasilewska - posłanka na Sejm RP, była wiceprezydent Olsztyna i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Aniu... będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Wyrazy ogromnego współczucia dla rodziny i najbliższych" - to z kolei słowa, które zamieścił na Facebooku sekretarz generalny Nowej Lewicy, poseł Marcin Kulasek.

Związana z Warmią i Mazurami Monika Falej z Lewicy napisała na Twitterze: "Odeszła wielka kobieta.... Anna Wasilewska to nie tylko moja koleżanka z ław sejmowych, ale bliska mi osoba. Wielka strata, tę informację przyjęłam z ogromnym smutkiem... Nie mogę uwierzyć w to co się stało...". "Wyrazy współczucia dla najbliższych" - dodała.

Liczne wpisy żegnające Annę Wasilewską pojawiły się też na profilach twitterowych polityków PO. "Anna Wasilewska. Tyle rozmów, tyle planów. Porządna, mądra, z charakterem. Świetna posłanka. Żegnaj, Aniu! Cześć Twojej Pamięci!" - napisał wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak.

"Walczyła o słabszych"

"Zawsze walczyła o słabszych, nie zapominała o potrzebujących, nie bała się rozwiązywać najtrudniejszych problemów... Aniu będzie nam Ciebie brakować" - podkreśliła była premier, eurodeputowana Ewa Kopacz.

"Bardzo smutna wiadomość. Dziś odeszła nasza koleżanka Anna Wasilewska. Świetna posłanka, dobry i wrażliwy człowiek. Aniu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich" - napisał na Twitterze sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

"Przejmująco smutna wiadomość. Odeszła Ania Wasilewska, przyjaciółka z ławy sejmowej, posłanka Koalicji Obywatelskiej z Olsztyna, zawsze pełna optymizmu, radosna, wrażliwa, oddana dzieciom i kulturze. Aniu, zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało" - podkreśliła poseł Krystyna Szumilas. "Ania. Mądra, życzliwa, uśmiechnięta, dobra koleżanka i posłanka. Taką Cię zachowam w sercu i pamięci" - zaznaczyła Maria Małgorzata Janyska.

"Aneczko .... świat bez Ciebie będzie trudniejszy do zniesienia Żegnaj" - napisała Dorota Niedziela. "Wspaniała posłanka i samorządowiec. To bardzo smutna i przygnębiająca wiadomość..." - to z kolei słowa posła Mariusza Witczaka.

Polityk na szczeblu krajowym i samorządowym

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji w Sejmie zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji.

kmp

Czytaj także

Nie żyje aktor Wiesław Wójcik. Był związany m.in. z krakowską sceną teatralną

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 16:00
W wieku 75 lat, w niedzielę wielkanocną, zmarł aktor Wiesław Wójcik. Popularność przyniosła mu rola sekretarza Jodły w "Człowieku z marmuru" w reż. Andrzeja Wajdy. Informację o jego śmierci podała TVP3 Kraków.
rozwiń zwiń