X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poseł KO wini polski rząd za problem ze szczepieniami w Niemczech. Fogiel: szokująca mentalność

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 20:33
Poseł Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych odnoszącym się do programu szczepień mówi, że "rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością", "zostały wynegocjowane przez Unię Europejską". - Kiedy poseł na Sejm mówi, iż Polska korzysta z łaskawości innych członków Unii, że gdyby nie to, że Polska wzięła szczepionki, to w Niemczech program szczepień by szedł lepiej, to włos się jeży na głowie - skomentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: PAP/Mateusz Marek

- To największe kraje i najbogatsze kraje Unii Europejskiej podzieliły się z takimi krajami jak Polska dostępem do szczepionki. To dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak dobrze jakby mogło, bo gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to tych szczepionek najwięcej byłoby w tych największych krajach jak w Niemczech, we Francji, we Włoszech czy w Hiszpanii - mówi Agnieszka Pomaska w nagraniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
fogiel_radosław_ok.jpg
Sprawa szczepień w Rzeszowie. Fogiel: politycy opozycji wprowadzają chaos

Reakcja posła PiS

Radosław Fogiel ocenił w rozmowie z PAP, że stwierdzenie, iż rząd dysponuje szczepionkami, które do niego nie należą "to jakieś kuriozum". - To są szczepionki, za które państwo polskie zapłaciło. Nikt nam nic w jałmużnie nie rozdał - podkreślił polityk PiS.

- Ta wypowiedź pokazuje absolutny brak wiedzy. Równocześnie, kiedy poseł na Sejm mówi, iż Polska korzysta z łaskawości innych członków Unii, że gdyby nie to, że Polska wzięła szczepionki, to w Niemczech program szczepień by szedł lepiej, to włos się jeży na głowie - dodał.

"Szokująca mentalność"

Zdaniem wicerzecznika PiS wypowiedź ta pokazuje "absolutnie szokującą mentalność, którą prezentuje poseł Pomaska". - Jak sądzę, nie jest ona niestety odosobniona w tym, w swoim ugrupowaniu politycznym - zaznaczył.

- To nawet nie jest klientyzm, to nie jest postawa kliencka, to jest wręcz służalczość. Tylko ktoś o bardzo serwilistycznym nastawieniu jest w stanie twierdzić, że Polska, która jest równoprawnym członkiem Unii Europejskiej, która na równych zasadach wraz z innymi krajami członkowskimi podejmowała decyzje, że zakup szczepionek będzie koordynowany przez Unię Europejską, że Polska dysponuje szczepionkami, tylko dlatego, że Niemcy czy inne kraje łaskawie podzieliły się z nami tymi szczepionkami. No tak nie jest - podkreślił Fogiel.

ms

Czytaj także

Fogiel o propozycjach PO: próba jeszcze większego upolitycznienia pandemii

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 08:05
- Niestety to nie jest merytoryczna dyskusja, a wynajdowanie pretekstów do krytyki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, oceniając działania PO związane z pandemią.
rozwiń zwiń